štvrtok, 23 marca, 2023

Ocon „držal pedál až na kov“ po tom, čo vo svojom najrýchlejšom kole dvakrát narazil do steny · RaceFans

Esteban Ocon povedal, že kvalifikácia bola stresujúcim zážitkom, pretože pokračoval v tlačení naprázdno po tom, čo sa vo svojom najrýchlejšom kole dvakrát dotkol steny.

„Stále sa nadýchnem i vydýchnem, pretože to bola príliš stresujúca kvalifikácia,“ povedal alpský pilot, ktorý do zajtrajších pretekov odštartuje zo šiesteho miesta na štartovom rošte. „Marže sú také malé i množstvo tlaku i rizika, ktoré tu musíte podstúpiť, je dosť pôsobivé.

„V mojom najrýchlejšom kole som dvakrát narazil do steny – v jednej zákrute i v poslednej zákrute. Tak som si myslel, že to je ono. Myslel som, že som niečo zlomil. i stále som šlapal na kov i myslel som si, že by to bolo v poriadku, i to mi nepripadá správne.

„Stále som sa zlepšoval. Myslím, že to bolo asi maximum, čo tam bolo. Som spokojný s kolom, spokojný s tým, ako aj sme zlepšili auto z 3. RP do kvalifikácie, pretože 3. RP sa necítil tak, ako aj sme chceli. Takže určite dobrý krok aj od Bahrajnu i dúfam, že zajtra budeme môcť bojovať s ostatnými autami.“

Ocon priznal, že jeho auto bolo chvíľami trochu na jazdenie. Počas posledného tréningu v 10. zákrute – v tej istej zákrute, kde vlani v kvalifikácii utrpel Mick Schumacher obrovskú haváriu – sa mu vo vysokej rýchlosti pokazilo, ale vyhol sa nárazu do steny.

„Auto plávalo vysokou rýchlosťou.“ [corners] i bolo tam mnoho pohybov i tento víkend som dostal príliš mnoho blízkych hovorov,“ povedal. „V 3. RP som mal presahujúci priemerné veličiny, presahujúci priemerné veličiny, bolo to príliš blízko k tomu, aby som to dokázal ako aj Mick minulý rok i ako aj ja aj minulý rok i opäť v kvalifikácii.

„Takže je čas posunúť limity i je normálne, že sa dostanete tak blízko, ale od začiatku to bolo posunuté trochu príliš ďaleko, pretože sme potrebovali veci experimentovať i potrebovali sme zistiť nejaké zmeny v nastavení.“

Náročné ovládanie auta spôsobilo, že bolo „ťažké dať to dokopy“ v kvalifikácii, povedal Ocon. „Boli tu zákruty, v ktorých bolo auto o niečo zložitejšie ako aj ostatné, takže som si nemohol vybudovať sebadôveru.“

„Musel som sa istým spôsobom odpojiť i ísť tak rýchlo, ako aj som mohol. to…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu