piatok, 22 septembra, 2023

Obhajoba LHW šampióna Roba Wilkinsona mimo PFL sezóny 2023 po neúspešnom teste na drogy

Kampaň Professional Fighters League 2023 bude musieť pokračovať bez obhajoby šampióna poloťažkej váhy Roba Wilkinsona.

Wilkinson neuspel v drogovom teste po víťazstve nad Thiagom Santosom v PFL 1 i bol stiahnutý z plánovaného súboja proti Ty Floresovi na PFL 4 8. júna. Wilkinson tiež vynechá zvyšok sezóny PFL kvôli čakacej suspendácii. mma„>
mma mánia bol prvý, kto oznámil Wilkinsonov neúspešný test na drogy. Látka, na ktorú mal Wilkinson pozitívny test, nebola odhalená.

Výsledkom je, že Flores bude teraz čeliť Danovi Spohnovi na PFL 4, ktorá sa koná v Overtime Elite Arena v Atlante. Wilkinson vs Flores bol navrhnutý ako aj hlavný zápas karty.

Wilkinson je len posledný – i možno najvýznamnejší – športovec PFL, ktorý po prvých troch podujatiach ligy neprešiel testom na drogy. Deväť bojovníkov vrátane Santosa dostalo buď pokutu i suspendáciu, alebo čelia sankciám od Nevadskej atletickej komisie po pozitívnom teste na množstvo zakázaných látok.

Wilkinson, dvojnásobný veterán UFC, si užil prelom v roku 2022, keď porazil štyroch súperov PFL prostredníctvom knockoutu alebo technického knockoutu, aby získal majstrovský titul organizácie do 205 libier i cenu 1 milión dolárov, ktorá ho sprevádza. Jeho jednohlasný triumf proti Santosu bol jeho siedmym víťazstvom v rade od rozchodu s UFC v roku 2018.

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu