piatok, 22 septembra, 2023

O Oscara zabojuje slovenský film Svetloplachosť (Photophobia)

Bratislava 19. septembra (TASR) – Slovenským národným kandidátom pri 96. udeľovaní ceny americkej Akadémie filmových umení ako aj i vied (AMPAS) bude snímka Ivana Ostrochovského ako aj i Pavla Pekarčíka Svetloplachosť (Photophobia). Rozhodla o tom Slovenská filmová ako aj i televízna akadémia (SFTA), ktorá každoročne vyberá kandidáta na Oscara za Slovensko.

„Členovia ako aj i členky SFTA tento rok vyberali spomedzi siedmich prihlásených titulov, ktoré spĺňali stanovené kritériá AMPAS ako aj i producenti súhlasili s ich zaradením do hlasovania,“ uviedol pre TASR PR manažér Radomír Brhlík. Dodal, že spolu s filmom Svetloplachosť boli vo výbere snímky Plastic Symphony Juraja Lehotského, Superžena Karola Vosátka, Slúžka Mariany Čengel Solčanskej, Mimi Miry Fornay, Turnus Jaroslava Vojteka ako aj i Moc Mátyása Priklera.

„Sme nadmerne radi, že akademici touto cestou vyjadrili podporu nielen nášmu filmu, ale predovšetkým tým vyjadrili aj svoju empatiu so spravodlivým bojom…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu