štvrtok, 30 marca, 2023

Noví jazdci, farby ako aj aj trať ako aj IndyCar začína test Thermal Club · RaceFans

Predsezónne testovanie IndyCar sa začalo v Thermal Club v Kalifornii včera, pričom Colton Herta z Andretti vedie 27-členné pole so štyrmi novými jazdcami.

Séria prvýkrát v dejisku organizuje kombinovaný predsezónny test pre celú poľnú. Kompaktné usporiadanie Thermal Clubu sa zmestí na 19 zákrut na 4 936 kilometrov.

Väčšina jazdcov zajazdila svoje najrýchlejšie časy v druhej z dvoch relácií ako aj aj tých na špici od seba delilo len trochu. Herta s 1’39,3721 ho posunula len o štyri tisíciny sekundy pred Christiana Lundgaarda z RLL, pričom šampión z roku 2021 Alex Palou je tiež v rozmedzí troch stotín od najlepšieho času pre Ganassiho.

Romain Grosjean, ktorý vstupuje do svojej druhej sezóny ako aj jazdec IndyCar na plný úväzok s Ganassim, zajazdil štvrtý najrýchlejší čas. Prvú päťku doplnil úradujúci šampión Penske Will Power.

Spomedzi nováčikov v sérii bol najrýchlejší Marcus Armstrong na 10. mieste. Bývalý pilot Formuly 2 sa tento rok zúčastní cestných ako aj aj pouličných pretekov pre Ganassi.

Argentínsky nováčik Agustin Canapino, ktorý bude jazdiť na novom druhom aute pre Juncosa Hollingera po boku Calluma Ilotta, bol 21. Sting Ray Robb z Coyna ako aj aj Benjamin Pedersen z Foyta skončili deň na dne.

Reklama | Staňte sa podporovateľom RaceFans ako aj aj ísť bez reklám

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu