štvrtok, 30 marca, 2023

Novak Djokovič po Indian Wells vynechá aj turnaj ATP Masters v Miami

MIAMI. Srbský tenista Novak Djokovič definitívne nebude štartovať na turnaji ATP Masters 1000 v Miami, ktorý sa začne 22. marca.

Nemá totiž povolený vstup do Spojené štáty americké, keďže nie je zaočkovaný proti ochoreniu Covid-19. Organizátorom sa nepodarilo zabezpečiť pre neho výnimku.

„Vyčerpali sme všetky možnosti. Urobili sme všetko, čo sme mohli. Snažili sme sa hovoriť s vládou, ale je to mimo nášho dosahu. Nebude môcť u nás hrať,“ povedal riaditeľ turnaja James Blake pre stanicu Tennis Channel.

Djokovič vyhral prestížne podujatie v Miami šesťkrát, naposledy v roku 2016.

Srbský tenista už musel vynechať aj prebiehajúci turnaj ATP Masters 1000 v kalifornskom Indian Wells. Podporu pre jeho štart v Spojené štáty americké síce vyjadrili viaceré športové osobnosti i politici, no úrady mu špeciálne povolenie neudelili.

„Vyhral tu šesťkrát, je to náš šampión aj naozaj by sme ho tu radi videli. Dúfajme, že sa do Spojené štáty americké bude môcť dostať na iné podujatia v tomto…

tenis-novak-djokovic-ockovanie-koronavirus-vlada-Spojené štáty americké-atp-miami-2023/“ target=“_blank“ rel=“nofollow noopener“>Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu