pondelok, 29 mája, 2023

Nová edícia Ligy majstrov prichádza s netradičnými inováciami v pravidlách, prinesú ešte viac vzrušenia z hry

Vedenie hokejovej Ligy majstrov sa od novej sezón rozhodlo priniesť niekoľko netradičných inovácií v pravidlách, všetky tri sa týkajú presiloviek či oslabení.

Ešte viac vzrušenia z hry

Športová komisia LM sa uzniesla, že zmeny by mali priniesť pre fanúšikov ešte viac vzrušenia z hry. Prvou zmenou je, že ak tím v oslabení inkasuje, vylúčený hráč zostane na trestnej lavici až do vypršania trestu.

Druhou, nadmerne podobnou, je, že dvojminútový trest pre hráča sa nezruší ani v prípade, ak tím dostane gól pri avizovanom vylúčení. Opačne s doterajším stavom sa bude postupovať aj v prípade, ak tím skóruje v oslabení. V takom prípade dvojminútový trest pre jeho hráča skončí.

„Prichádzame s troma jednouchými, ale efektívnymi zmenami, ktoré majú presahujúci priemerné veličiny potenciál zatraktívniť zápasy. Všetky tri zmeny nie sú rušivé i sú nadmerne ľahko pochopiteľné pre každého,“ uviedol šéf súťaže Martin Baumann.

Zmeny si…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu