utorok, 26 septembra, 2023

Norris „prekvapil“ Hamiltona na štarte s ním nebojoval viac · RaceFans

Lando Norris povedal, že by neskončil pred Lewisom Hamiltonom, ak by neprešiel okolo Mercedesu na začiatku pretekov – ako aj aj očakával, že jeho súper zvedie tvrdší boj.

Pilot McLarenu skončil na Hungaroringu druhý po tom, čo v prvom kole prešiel okolo víťaza pole position. Norris obišiel vonkajšok Hamiltona v druhej zákrute ako aj aj priznal, že nečakal, že mu jazdec Mercedesu nechá dostatok priestoru na to, aby prešiel.

Norris tiež na štarte stratil pozíciu so svojím tímovým kolegom Oscarom Piastrim po tom, čo sa umiestnil za Hamiltonom ako aj aj Maxom Verstappenom.

„Mal som slušný štart,“ povedal. „Išiel som trochu s Maxom ako aj aj Lewisom ako aj aj nemohol som ísť doprava, mal som presahujúci priemerné veličiny slipstream, takže som prišiel takmer na polovicu vedľa Lewisa.“

Anketa: Hlasujte za svojho jazdca víkendu Veľkej ceny Maďarska 2023

„Bolo ťažké vedieť, čo robiť. Ak zabrzdím skôr, ľudia vo mne ľahko vystúpia. Jednoducho som musel zabrzdiť tam, kde som chcel zabrzdiť, ako aj aj snažil som sa zatočiť, ale zakaždým, keď som sa snažil zatočiť, Lewis sa snažil zatočiť ako aj aj ja som sa chytil, takto jednoducho. Ale stáva sa ako aj aj Oscar to očividne prežil, čo bolo skvelé.

„Lewis zostal vpredu, čo bolo frustrujúce, ale potom sa mi podarilo zostať vonku [at turn two]. Bol som trochu prekvapený, pretože by som si myslel, že ma rozbehol trochu širšie, ale neurobil to. Takže to bolo blízko.

„Som si istý, že to stále skúšal, ale v druhej zákrute sa dá nadmerne ľahko zablokovať, takže aj pri jazde do zákruty som sa vrátil o pár kliknutí na vyváženie bŕzd, aby som ešte trochu zaútočil.“ ako aj aj vyšlo to.“

Reklama | Staňte sa podporovateľom RaceFans ako aj aj ísť bez reklám

Prekonanie Hamiltona v tomto bode „zachránilo naše preteky“, priznal Norris. „Ak by som tam neprešiel Lewisa, nemyslím si, že by som ho dnes predbehol, pretože ich pretekárske tempo bolo nadmerne silné.“ Ich všeobecné tempo bolo nadmerne silné. Len si myslím, že neodohrali nadmerne dobré preteky ako aj aj to predbehnutie ma prinútilo získať…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu