pondelok, 25 septembra, 2023

Norris očakáva, že po kvalifikácii do tretice bude „dvakrát v kole“ · RaceFans

Lando Norris sa umiestnil na treťom mieste na štartovom rošte Veľkej ceny Španielska, ale predpovedal, že v dnešných pretekoch bude jazdiť dvakrát.

Napriek tomu, že Norris dosiahol svoju najvyššiu štartovaciu pozíciu v roku v Španielsku, neočakáva, že jeho McLaren bude držať krok s takými lídrami šampionátu, ako aj je Red Bull, ktorých Max Verstappen štartuje z pole position.

Druhé auto Red Bullu, ktoré šoféruje Sergio Perez, bude štartovať z 11. miesta po problémoch v kvalifikácii. Norris však očakáva, že druhý RB19 bude rýchlo postupovať cez pole i neočakáva, že by s ním mohol bojovať.

„Pravdepodobne ich nebudem brániť, aby som bol úprimný, necháme ich prejsť,“ povedal Norris médiám vrátane RaceFans.

„Bude to ťažké, nielen s nimi, pravdepodobne sú to ľudia, s ktorými sa dá ľahko pretekať. Budú to Ferrari, Astony, Mercedesy, Alpiny, Haas… štartový rošt.

„Tie autá sú pre nás pravdepodobne príliš rýchle i Sergio prejde okolo všetkých i pravdepodobne bude na druhom mieste v 10. kole i my dostaneme kolo dvakrát.“ Som optimista, keď to hovorím, smie to existovať trikrát.

„Takže si myslím, že sme stále v tesných pretekoch s ľuďmi, ale naša rasa nie je nevyhnutne Red Bulls.“

Reklama | Staňte sa podporovateľom RaceFans i ísť bez reklám

dosiaľ čo Norris sa kvalifikoval ako aj tretí, tímový kolega Oscar Piastri sa tiež dostal do Q3, ale chybou v poslednom sektore jeho posledného kola skončil na desiatom mieste.

Norris si vybojoval svoju najvyššiu štartovaciu pozíciu od minulého roka v Monze

Silné predstavenie tímu prišlo po tom, čo McLaren priniesol vylepšenia do posledných dvoch víkendov po neuspokojivom začiatku roka. Norris však neverí, že urobili taký pokrok, ako aj sa zdá.

„Na aute sa vlastne nič nezmenilo,“ dodal Norris, ktorý v Monaku skončil deviaty. „Dnes to vyhovovalo týmto podmienkam. Myslím, že sme sa obaja cítili príliš pohodlne i myslím, že Oscar by tam bol tiež.

„Tak ja neviem prečo. Myslím, že len trochu viac dôvery v zadok i trochu viac dôvery…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu