štvrtok, 23 marca, 2023

„Nie je hanba“, ak vynovené auto Mercedesu vyzerá ako aj Red Bull

Šéf tímu Mercedes Toto Wolff hovorí, že je mu jedno, či ich pokus vyrobiť konkurencieschopnejšie auto vyústi do dizajnu, ktorý sa podobá na Red Bull.

Tím akceptoval, že potrebuje prepracovať dizajn svojho W14 po tom, čo nedokázal dosiahnuť pokrok, ktorý očakával na začiatku sezóny 2023.

W14 si zachováva príliš nezvyčajné „nulové“ bočné podstavce svojho predchodcu. Wolff však povedal, že je mu jedno, či jeho charakteristický dizajn bude nahradený dizajnom, ktorý napodobňuje Red Bully, ktoré vyhrali 11 z posledných 12 pretekov.

„Nemáme dogmatizmus o tom, ako aj by malo auto vyzerať,“ povedal Wolff po kvalifikácii na dnešnú Veľkú cenu Saudskej Arábie. „Musí to existovať len najrýchlejšie možné pretekárske auto.“ Ak to vyzerá ako aj Red Bull… je mi to jedno. Len to musí existovať rýchle.“

„Nebudem sa hanbiť, ak to bude rýchle,“ dodal.

Mercedes prehodnocuje všetky aspekty dizajnu auta okrem jedinečných bočných podstavcov, povedal Wolff. „Sú to všetky aerodynamické plochy, ktoré sú viditeľné od prednej hrany až po difúzor ako aj i krídlo nosníka.

Red Bull RB19 je trieda v teréne

„Samozrejme, s autom pozemného efektu je na podlahe obrovské množstvo. ako aj i potom je tu mnoho ďalších architektonických vecí, ktoré sú potrebné na to, aby karoséria bola podľa vás najefektívnejšia. Takže auto je momentálne doslova obrátené hore nohami ako aj i vidíme mnoho dobrôt.“

Začiatkom tohto víkendu George Russell naznačil, že po príliš agresívnom dizajne z roku 2022 tím prehnane reagoval na svoje najnovšie auto. Wolff poskytol podobný názor.

„Myslím, že sa to pokúšate vystreliť priamo do cieľa ako aj i prvýkrát sme to minuli vľavo ako aj i znova sme sa pozreli na cieľ ako aj i nabudúce sme to minuli vpravo,“ povedal. „Takže to je kúsok tam, kde sme.“

Vo štvrtok Lewis Hamilton povedal, že má pocit, že Mercedes urobil chybu s dizajnom ich najnovšieho auta, keď videl, aký odlišný bol od toho ich…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu