pondelok, 25 septembra, 2023

Nezvyčajná obojstranná boxová ulička v Detroite predstavuje známe problémy pre vodičov IndyCar · RaceFans

IndyCar porušilo konvencie použitím obojstrannej boxovej uličky pre svoj svieži pouličný okruh v Detroite.

Nezvyčajná konfigurácia sa používa z dôvodu nedostatku miesta na umiestnenie konvenčnej boxovej uličky po celej dĺžke. Niektorí jazdci varovali, že to smie spôsobiť problémy, keď sa dva pruhy spoja, potom sa vrátia späť na okruh i vrátia sa blízko k pretekárskej čiare.

Felix Rosenqvist z McLarenu si nie je istý, ako aj ľahko sa jazdci počas pretekov zlúčia z dvoch pruhov do jedného, ​​kým sa vrátia na trať.

„Keď sa relácia začala, do sekcie lievika prichádzalo pomerne mnoho áut,“ vysvetlil. „V tomto smere je to niečo jedinečné, pretože úsek s obmedzením rýchlosti v boxoch je oveľa ďalej, ako aj po lieviku.

Marcus Ericsson odchádza z boxov v Detroite

„Takže budeme musieť zistiť, kto tam pôjde prvý.“ Myslím si, že nastanú situácie, keď sa ľudia pravdepodobne nebudú chcieť zdvihnúť. To je niečo, čo je IndyCar, bojujeme s ním na trati i myslím si, že je to celkom fajn. Dúfajme teda, že sa nezrútime na pit lane.“

No dosiaľ čo pohľad na dve boxové uličky vedľa seba je nezvyčajný, iní jazdci s tým po prvom piatkovom tréningu na trati identifikovali známe problémy. Rosenqvistov tímový kolega Pato O’Ward zdôraznil zložitý charakter výjazdu z boxovej uličky, ktorý sa vynára na pretekársku čiaru v prvej zákrute vľavo. „Myslím si, že to bude zaujímavé v pretekoch s líniou zmesi tam, kde je,“ povedal.

O’Ward sa tiež obáva, že jazdcom v kvalifikačných kolách môžu brániť tí, ktorí opúšťajú boxy. „Myslím si, že výjazd z boxov bude niečo, na čo si treba dávať pozor v kvalifikácii, ako aj je brzdenie i podobne,“ povedal.

Reklama | Staňte sa podporovateľom RaceFans i ísť bez reklám

„Neviem, či to označia za prekážku, ale určite vás to dostane z miesta, ak tam niekoho pošlú, keď ste na letáku. Takže je to stále práca v…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu