pondelok, 25 septembra, 2023

Newgarden víta víťazstvo v „najťažších pretekoch“ ako aj i obhajuje kontroverzný reštart · RaceFans

Josef Newgarden priznal, že nenachádzal slová, ktorými by vyjadril svoje pocity z toho, že na svoj 12. pokus konečne dosiahol prvé víťazstvo na 500-ke v Indianapolise.

„Vyhrať tieto preteky je neopísateľné.“ Newgarden povedal po víťazstve v nedeľňajších pretekoch, ktoré oslávil preskočením cez zábradlie pozdĺž prednej rovinky ako aj i vbehnutím do davu.

„Myslím si, že existovať na tomto podujatí je neopísateľné. Niekto sa na to musí prísť pozrieť ako aj i existovať toho súčasťou, aby pochopil, o čo vlastne ide.

„neustále som chcel tú česť vyhrať tieto preteky. Chcel som ísť do davu, ak to bolo niekedy možné, pretože viem, aká je energia tu v Indianapolise. Takže pre mňa to bol neuveriteľný finiš, že som tu mohol existovať s tímom ako aj i urobiť to.“

Indy 500 bol jediný kúsok, ktorý v kariére Newgardenu dodnes chýbal. „Všetci sa ma stále pýtali, prečo som tieto preteky nevyhral,“ povedal. „Pozerajú sa na vás, ako aj keby ste boli neúspešní, ak to nevyhráte. ako aj i tak príliš som to chcel vyhrať. Vedel som, že môžeme, vedel som, že sme schopní.

„Je to obrovské tímové úsilie, ako aj každý vie. Som príliš rád, že som tu.

„Snažil som sa zostať zamknutý,“ povedal Newgarden, keď zhrnul svoje pocity po prevzatí šachovnicovej vlajky. „Celých posledných 10 kôl som bol emotívny, pretože som vedel, že sme v pozícii bojovať o toto víťazstvo na konci.“ Vedel som, že to nebude ľahké, vedel som, že to speje k rozstrelu v poslednom kole, ako aj je to neustále v týchto dňoch. Čo je vzrušujúce, no pre nás stresujúce.

Reklama | Staňte sa podporovateľom RaceFans ako aj i ísť bez reklám

„Trvá to tak dlho, kým sa dostaneme do tohto bodu – sme tu celé týždne, pracujeme ako aj i makáme na tejto veci, len na chvíľu. ako aj i preto je to také demoralizujúce, keď to nevyjde. Ale môžem vám rečou dať na vedomie, že si to dnes večer užijeme.“

Newgarden po svojom víťazstve zmizol v dave

Posledných 20 kôl sa naťahovalo kvôli trojici nehôd ako aj i následným červeným vlajkám, ktoré vyhodila kontrola pretekov….

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu