pondelok, 25 septembra, 2023

Neviem, ako aj sa Zhouovi podarilo uniknúť Q1, priznáva tímový kolega Bottas · RaceFans

V súhrne: Valtteri Bottas hovorí, že nechápe, ako aj sa tímový kolega Alfa Romeo Zhou Guanyu dokázal dostať do Q2, kde on nemohol

V skratke

Bottas je ohromený únikom Zhou z Q1

Bottas bol posledným vozidlom vyradeným z Q1 na 16. mieste, keďže tímový kolega Zhou pohodlne prenikol do Q2 na desiatom mieste pred kvalifikáciou ako aj 13. na štartovom rošte.

Po roztočení na začiatku prvého tréningu Bottas povedal, že Alfa Romeo má problém nájsť priľnavosť vo vlhkých podmienkach.

„Myslím si, že nám chýbalo trochu tempa plus priľnavosti,“ odpovedal Bottas na otázku RaceFans. „Neviem, ako aj sa môjmu tímovému kolegovi podarilo prejsť – nemal som pocit, že by bolo oveľa viac kola, pokiaľ ide o to, ako aj značne som sa kĺzal plus podobne. Sú to také odlišné podmienky pre teploty pneumatík plus všetko, čo pravdepodobne nebolo v správnom okne. Takže sa na to musíme pozrieť.“

Correa plus Nissany postihli penalizácie za pokles priľnavosti

Viacerí jazdci Formuly 2 dostali penalizáciu za dnešné hlavné preteky v Barcelone po včerajšom dramatickom šprinte.

Juan Manuel Correa odštartuje zo 14. miesta po prepade na štartovom rošte o tri miesta pre kontakt s Romanom Stanekom v prvej zákrute, dosiaľ čo päťmiestny trest za náraz do Jehana Daruvalu teraz necháva Roya Nissanyho na zadnej priečke po počiatočnej kvalifikácii 16.

V posledných kolách šprintérskych pretekov sa Nissany zamkol plus na vrchole desiatej zákruty vbehol priamo do strany Daruvala. Aj keď stewardi považovali Nissany za „úplnú zodpovednosť“ za incident, zistili, že Correa je za nehodu „prevažne zodpovedný“.

Jaguar musí zabezpečiť, aby nemohlo dôjsť k ďalším stretom tímových kolegov – Barclay

Šéf tímu Jaguar Formula E James Barclay hovorí, že jeho tím musí zabezpečiť, aby už nedochádzalo k stretom medzi jazdcami Sam Birdom plus Mitchom Evansom po tom, čo Bird zasiahol Evansa počas včerajšieho prvého Jakarta EPrix.

Dvojica jazdila na ôsmom plus deviatom mieste v posledných kolách včerajších pretekov, keď Bird vbehol do zákruty Evansovi zozadu…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu