sobota, 23 septembra, 2023

„Nemal som tempo, aby som zostal s Landom,“ priznáva Piastri po výmene pozície · RaceFans

Oscar Piastri nemal žiadne sťažnosti na rozhodnutie McLarenu posunúť svojho tímového kolegu pred seba cez sekvenciu zastávok v boxoch na začiatku Veľkej ceny Maďarska.

V prvej zákrute sa vyšvihol zo štvrtej na druhú ako aj i povedal, že sa „zastrčil do vleku“ dole v boxe priamo ako aj i správne predvídal „niekoľko veľkých ťahov“, ktoré sa pred ním dejú. Keď sa Lewis Hamilton ako aj i Lando Norris rozbehli v prvej zákrute, Piastri sa presunul do vnútra ako aj i obidvoch prešiel.

Držal si pozíciu až do boxov v 18. kole zo 70. McLaren však priviedol Norrisa v kole predtým, čo mu dalo výhodu lepšieho tempa na nových pneumatikách pred jeho tímovým kolegom ako aj i predskočil Piastriho.

Piastri však proti hovoru nenamietal ako aj i povedal, že Norris bol jednoznačne rýchlejší z nich. „Myslím, že podrezanie bolo možno oveľa väčšie, ako aj sme očakávali,“ povedal médiám vrátane RaceFans po pretekoch. „Na konci dňa to nezmenilo moje preteky. Očividne som nemal tempo zostať s Landom alebo ho vyzvať, takže niečo, na čo sa môžeme pozrieť.

„Za seba si však myslím, že najväčším prínosom je pozrieť sa na stav pneumatík ako aj i manažment pneumatík. Môžete urobiť najlepšie štarty ako aj i prvé stinty na svete, ale ak nemôžete vydržať ďalšie dva, potom na tom nezáleží.“

Piastri dokončil preteky takmer pol minúty za svojim tímovým kolegom. Pripustil, že degradácia pneumatík „bola pre mňa dnes zabijakom“.

„Ešte si nie som na 100 % istý prečo, je jasné, že sa mám na niečo pozrieť,“ povedal. „Myslím si, že sú to jedny z prvých pretekov, kde som mal preteky s takým množstvom stupňov, viacnásobných zastávok v boxoch, takže sa mám mnoho čo učiť.“

Reklama | Staňte sa podporovateľom RaceFans ako aj i ísť bez reklám

Ale myslím si, že to bol jediný kľúč k mojim pretekom. V prvom stinte som si uľahčil život ako aj i potom sa to nejako rozmotalo.“

Anketa: Hlasujte za svojho jazdca víkendu Veľkej ceny Maďarska 2023

Zakončovanie ho povzbudilo rovnako silne ako aj problémy, ktoré mal. „Mať…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu