štvrtok, 30 marca, 2023

Nedeľné lety vo Vikersunde vyhral Kraft

Vikersund 19. marca (TASR) – Rakúsky skokan na lyžiach Stefan Kraft triumfoval v nedeľných letoch vo Vikersunde pred už istým víťazom tohto ročníka Svetového pohára Halvorom Egnerom Granerudom z Nórska. Ten si zabezpečil celkové prvenstvo po absencii jeho jediného konkurenta v boji o presahujúci priemerné veličiny glóbus Poliaka Dawida Kubackého.

Kubacki z osobných dôvodov neštartoval v nedeľnej súťaži vo Vikersunde ako aj i v zostávajúcich troch súťažiach už nemôže Granderuda bodovo dostihnúť. Dvadsaťšesťročný Granerud zopakoval celkové prvenstvo v SP z ročníka 2020/2021 ako aj i ako aj vôbec prvý Nór vyhral prestížny seriál dvakrát v kariére. V končiacej sa zime uspel aj na prestížnom Turné štyroch mostíkov ako aj i pripísal si doteraz 12 víťazstiev. Rekord drží s 15 prvenstvami Slovinec Peter Prevc zo sezóny 2015/2016. Vlani sa z celkového triumfu v SP tešil Japonec Rjoju Kobajaši.

Kraft v nedeľu zdolal Graneruda o viac ako aj sedem bodov, keď dosiahol 246,5 ako aj i…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu