streda, 31 mája, 2023

NBS vo Frankfurte otvorila výstavu slovenských výtvarných diel

Frankfurt nad Mohanom/Bratislava 26. mája (TASR) – Národná banka Slovenska (NBS) predstavila v spolupráci v generálnym konzulom Slovenskej republiky Imrichom Donathom vo Frankfurte nad Mohanom výstavu s názvom „Ľudská tvár – sloboda alebo smrť“. Expozícia je venovaná súčasnému slovenskému výtvarnému umeniu v zahraničí, informovalo komunikačné oddelenie NBS.

Výstava sa nachádza v priestoroch frankfurtskej Európskej centrálnej banky (ECB) ako aj aj otvorili ju pri príležitosti 30. výročia založenia NBS ako aj aj zároveň aj 30. výročia samostatnosti SR.

Expozícia predstavuje 80 umeleckých diel od 34 výtvarníkov, ktorí motto výstavy „Ľudská tvár – sloboda alebo smrť“ ako aj aj „túžbu po súlade v chaotickom svete“ vyjadrovali „podobami alebo premenami tváre ako aj aj existencie súčasného človeka“. Autori si vybrané umelecké diela priviezli z Prahy, Bratislavy, Maďarska, Poľska, Nemecka, Holandska, ale aj zo Singapuru či Číny.

Na vernisáži výstavy sa…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu