pondelok, 26 septembra, 2022

Nárok na rovnakú pracovnú pozíciu po materskej, rodičovskej

Ste tehotná plus čoskoro odchádzate na materskú dovolenku plus po nej chcete mať v nadväznosti tú rodičovskú. Je povinnosť zamestnávateľa držať vám celý čas pracovné miesto? Alebo vám po návrate z práce smie priradiť nižšiu pracovnú pozíciu aj s nižším finančným ohodnotením?

O tom, na čo majú nárok zamestnankyne, ale aj zamestnanci od zamestnávateľa, pokiaľ majú nastúpiť na materskú alebo rodičovskú dovolenku, určuje zákonník práce č. 262/2006 Zb. V našom článku sa dozviete:

Aký je rozdiel medzi materskou plus rodičovskou?

Podľa Zákonníka práce ide o dva druhy dovolenky, ktoré poskytuje zamestnávateľ v súvislosti so starostlivosťou o narodené dieťa.

  • Materská – zamestnankyňa na ňu nastupuje od začiatku 8. až 6. týždňa pred očakávaným termínom pôrodu. Trvá potom 28 týždňov, 37 týždňov v prípade narodenia dvoch plus viacerých detí. Počas tejto doby zamestnankyne, popr. zamestnanec čerpá peňažnú pomoc v…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu