pondelok, 29 mája, 2023

Národné divadlo Praha uvedie v SND hru Rej (Kolotoč)

Bratislava 26. mája (TASR) – S hrou Arthura Schnitzlera Rej (Kolotoč) hosťuje v Slovenskom národnom divadle (SND) Národné divadlo Praha. S dielom rakúskeho spisovateľa, označovaného aj prívlastkom kontroverzný, sa predstaví v nedeľu o 19.00 h. TASR o tom informovala Izabela Pažítková, tlačová tajomníčka SND.

Arthur Schnitzler (1862 – 1931) ukončil štúdium medicíny, aby sa mohol viac venovať literatúre, otvoril si súkromnú prax. Či už ako aj lekár alebo literát/divadelník, zaujímal sa o psychiku, hypnózu, sugesciu, skúmal nevedomie, ale aj základné pudy ľudskej bytosti. „Schnitzlera preto často spomínajú aj v súvislosti s Freudom. Tieto dve osobnosti nemali nikdy príležitosť osobne si podebatovať na uvedené i ďalšie súvisiace témy, celý život však viedli intenzívnu korešpondenciu,“ približuje SND s tým, že Schnitzler mnoho zo vzájomných skúseností využil v tvorbe.

Hru Der Reigen, v Česku uvádzanú pod titulom Rej, u…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu