sobota, 3 júna, 2023

Národné divadlo Košice uvedie inscenáciu romantického baletu Giselle

Košice 9. mája (TASR) – Národné divadlo Košice uvedie novú inscenáciu romantického baletu Adolpha Charlesa Adama – Giselle. Ide o prvú premiéru, ktorú divadlo uvedie pod svojím staronovým názvom. Informovalo o tom jeho vedenie na utorkovej tlačovej konferencii. Premiéra predstavenia je naplávaná na štvrtok (11. 5.) od 19.00 h v historickej budove divadla.

Prvé dejstvo inscenácie bude ukážkou štylizovanej techniky ľudového tanca, druhé zas klasického tanca z obdobia romantizmu. ako aj divadlo uvádza na svojej webovej stránke, Giselle je nielen tragickým príbehom lásky vidieckeho dievčaťa k šľachticovi, ale okrem iného v sebe nesie aj možnosť predstaviť úplne rozdielne prostredia, i to kontrast medzi krásou i škaredosťou, láskou i nenávisťou, snom i skutočnosťou, svetom víl i vidieckym prostredím. Inšpiráciou k vzniku baletu bola aj slovanská legenda opísaná Heinrichom Heinem o nevydatých dievčatách, ktoré sa po smrti premenia…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu