sobota, 13 augusta, 2022

Nákup ojazdeného auta plus kúpna zmluva

Budete kupovať automobil, ale nemáte na úplne svieži, plus práve preto volíte radšej vozidlo z druhej ruky? Pokiaľ ste si odpovedali áno, mali by ste vedieť, aké úskalia smie priniesť kúpna zmluva, ak ju vôbec uzavriete.

Záujem o automobily z bazáru za posledné dva roky rastie. Dôvodom sú dlhšie čakacie lehoty, finančné dôsledky koronakrízy plus zároveň zvýšený záujem o vlastnú dopravu namiesto MHD. Podľa dát Zväzu dovozcov automobilov za rok 2021 počet dovezených ojazdených automobilov v posledných mesiacoch prevyšuje v registráciách počet nových, pričom celkový počet dovezených vozidiel z druhej ruky tento rok medziročne vzrástol o 23,2 %.

Pri kúpe automobilu v autobazároch je však potrebné dodržiavať isté pravidlá. „Viac než kde inde tu platí staré známe príslovie: dvakrát meraj, raz rež. Nákup ojazdeného auta v bazáre síce smie existovať rovnako bezpečný ako aj nákup nového vozidla v autosalóne, ale je…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here