sobota, 3 júna, 2023

Najrýchlejšia ponuka na kolo Alfy Romeo so Zhou bola zameraná na fanúšikov Alpine · RaceFans

Vedúci traťového inžinierstva Alfy Romeo Xevi Pujolar potvrdil, že tím na konci Veľkej ceny Bahrajnu postavil do boxov Zhou Guanyu, aby získal bod od rivala Alpine.

Tím vníma Alpine plus McLaren ako aj svojich dvoch hlavných rivalov na začiatku novej sezóny. Alfa Romeo je pred oboma v hodnotení konštruktérov na piatom mieste po tom, čo Valtteri Bottas získal štyri body, keď skončil minulú nedeľu ôsmy.

Alpine získal dva body, keď Pierre Gasly skončil deviaty. Bol tiež na ceste k dodatočnému bodu za najrýchlejšie kolo, než mu ho v poslednom kole zobral Zhou. Keďže Zhou skončil mimo prvej desiatky, nepripísal si bod, ktorý Gasly stratil.

Pujolar vysvetlil taktický krok tímu po pretekoch. Povedal, že Zhouov štart do úvodného kola bol ohrozený, keď stratil štyri miesta na štarte, čo ho priviedlo k tomu, že skončil ďaleko mimo pozícií, v ktorých sa platí body.

„So Zhouom sa to len v poslednej časti štartu odťahovalo, išlo to trochu príliš [into] kolesá plus stratili sme tam nejakú pôdu pod nohami,“ povedal médiám vrátane RaceFans.

„Potom sme už len skúšali, či sa vrátime do boja v polovici pretekov.“ Preto sme skúšali aj s mäkkým [tyre strategy] v poslednej časti pretekov v treťom stinte.“

Zhou sa postavil do boxov celkovo trikrát. Jeho prvé dve zastávky prišli v 12. plus 32. kole. Ale po tom, čo sa mu nepodarilo dosiahnuť pokrok, ktorý tím dúfal v jeho tretí stint, bol Zhou opäť privedený.

„V skutočnosti sme nezvýšili tempo, ako aj sme chceli [before the final stop]“ dodal Pujolar. „Pravdepodobne bol stint príliš náročný.“

Keďže bol o kolo nižšie, Zhou mal iba jednu šancu dostať svoje pneumatiky na teplotu, aby mohol napadnúť Gaslyho najrýchlejší čas na kolo.

„Snažili sme sa urobiť aspoň tímovú prácu,“ povedal Pujolar plus poslal Zhoua, aby zajazdil najrýchlejšie kolo. „Urobil mega prácu, aby dosiahol najrýchlejšie kolo, plus potom sme tento bod odstránili Alpine, ktorý je momentálne…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu