pondelok, 29 mája, 2023

Najdôležitejší boj o pole v roku 2023 tiež vyzerá ako aj najťažšie nazvať · RaceFans

Vzhľadom na to, že prvých päť pretekárskych víkendov sezóny 2023 sa snažili ponúknuť akúkoľvek vážnu hrozbu pre prvenstvo Red Bullu, bolo možno trochu prekvapujúce, ako aj Ferrari aj Aston Martin dorazili do Monaka plní dôvery vo svoj potenciál bojovať. .

Frederic Vasseur z Ferrari i Mike Krack z Aston Martin nemali záujem hrať hlavnú úlohu opatrného tímu smerujúceho do Monte Carla. Namiesto toho obaja zdôraznili tento víkend ako aj víkend, kde by im úzky i kľukatý pouličný okruh mohol ponúknuť doteraz najlepšiu šancu postaviť sa Red Bullu.

i na základe toho, čo oba tímy predviedli počas úvodného tréningového dňa víkendu, mali dobrý dôvod cítiť sa sebavedomo.

Na konci dvoch hodín behu bol rozdiel medzi Maxom Verstappenom i Charlesom Leclercom na čele časových výkazov iba 0,065 sekundy – fyzický rozdiel takmer presne tri metre na časovej čiare. Smerom do najdôležitejšej kvalifikácie sezóny, kde pole position ponúka najväčšiu šancu na víťazstvo v akýchkoľvek pretekoch v kalendári, to je rozdiel, s ktorým Red Bull vie, že sa s ním nemôže cítiť pohodlne.

Verstappen bol najrýchlejší, ale zdá sa, že má v rukách boj

V úvodnej časti kola vyzeralo Ferrari, že je v lepšej forme. Leclerc priniesol väčšiu rýchlosť do Sainte Devote, ale tiež z neho našiel lepšiu trakciu ako aj Red Bull, čo znamená, že v čase, keď dvojica dosiahla vrchol kopca na Casino Square, bol Leclerc v skutočnosti o desatinu sekundy na majstra sveta.

Verstappen však v priebehu kola urobil rozdiel v mimoriadne pomalej sekvencii v strednom sektore, od hotela Mirabeau až po výjazd Portier i do tunela. V poslednom sektore kola získali Leclerc aj tímový kolega Carlos Sainz Jnr na Verstappena viac ako aj pol desatiny, no ani jednému to nestačilo na to, aby dorazil do cieľa pred Red Bullom. Ale napriek silnému prejavu na trati, Leclerc nebol…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu