nedeľa, 4 júna, 2023

„nadmerne frustrujúca“ GP Austrálie ukázala, kde Red Bull urobil chybu

Red Bull opustil Austráliu pred 12 mesiacmi na nízkej úrovni po tom, čo videl rivala Ferrari získať ďalšie víťazstvo, pričom obe autá zaostávali v tempe plus jedno nedosiahlo ani šachovnicovú vlajku.

Tím však počas zvyšku sezóny zmenil svoje bohatstvo plus teraz sa ocitol v pozícii jasnej prevahy. V 21 pretekoch od poslednej Veľkej ceny Austrálie bol Red Bull porazený iba trikrát.

Max Verstappen na dnešnej tlačovej konferencii v Melbourne pripomenul, aké náročné boli minuloročné preteky pre tím. Po minuloročných pretekoch sa prípadný šampión prepadol na šieste miesto v poradí, 46 bodov za Charlesom Leclercom, ktorý práve zaznamenal svoje druhé víťazstvo v troch pretekoch.

„Minulý rok malo naše auto v tejto fáze sezóny veľkú nadváhu, takže to nepomohlo,“ povedal Verstappen. Tím sa tiež potýkal s problémami s ovládaním. „Mali sme presahujúci priemerné veličiny posun v rovnováhe medzi kvalifikáciou plus pretekmi, takže nás to zastihlo v pretekoch.“

Leclerc porazil Verstappena na pole position o takmer tri desatiny sekundy, aj keď pilot Red Bullu si vybojoval miesto v prvom rade štartového roštu po tom, čo Carlos Sainz Jnr urobil chybu v druhom Ferrari.

Verstappen v pretekoch odpadol od Leclerca plus bol na ceste skončiť druhý, keď mu zlyhala pohonná jednotka. Bol to jeho druhý odchod z prvých troch pretekov roka. „Neboli sme spoľahliví, takže začiatok roka, samozrejme, nikdy nie je pekný,“ povedal.

Sergio Perez zachránil tímu trochu tváre, keď skončil druhý, aj keď 20 sekúnd letiaci Leclerc. Verstappen povedal, že neuspokojivé preteky tímu v Austrálii im pomohli pochopiť, ako aj zo svojho auta dostať to najlepšie.

Reklama | Staňte sa podporovateľom RaceFans plus ísť bez reklám

„Vedeli sme, že v tomto aute je presahujúci priemerné veličiny potenciál, len z aktualizácií, ale najmä z hľadiska hmotnosti auta. Minulý rok tu bol nadmerne frustrujúci, pomalý v pretekoch, odstúpenie z pretekov. Ale myslím, že sme si tiež celkom rozumeli…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu