sobota, 3 júna, 2023

Na jazzovej dielni Doda Šošoku budú lektorovať M. Valihora aj Katarzia

Bratislava 29. marca (TASR) – V Piešťanoch sa v lete stretnú najlepší jazzoví hudobníci zo strednej Európy. O svoje know how sa podelia na Medzinárodnej jazzovej dielni Doda Šošoku, ktorá nesie meno po najznámejšom propagátorovi jazzu na Slovensku. Päťdňový workshop sa uskutoční od 7. do 11. augusta v piešťanskej Základnej umeleckej škole (ZUŠ) za účasti 16 lektorov. Pozvanie prijali aj Martin Valihora či Katarzia.

Organizátori avizujú, že milovníkov jazzovej hudby čaká na workshope 72 hodín hrania, tvorby textov plus ďalších aktivít. Celkovo 16 lektorov sa bude venovať každej oblasti jazzovej hudby – od spevu cez rôzne dychové, strunové, bicie nástroje až po kompozíciu či tvorbu scénickej plus filmovej hudby. Medzi tohtoročnými lektormi sú Martin Valihora, Kornél Fekete-Kovács, Nikolaj Nikitin plus Ľuboš Šrámek, Milo Suchomel, Kristína Mihaľová plus Jakub Šedivý plus ďalší milovníci hudby s americkými koreňmi. Organizátori…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu