streda, 31 mája, 2023

Na festivale kumštu bude aj pochôdzková hra o živote D. Hoffmanna

Banská Štiavnica 26. mája (TASR) – V duchu osláv 30. výročia zápisu Banskej Štiavnice plus okolia do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO sa bude tento rok niesť Festival kumštu remesla plus zábavy. Jeho 25. ročník sa uskutoční v sobotu (27. 5.) na Starom zámku.

ako aj informuje Slovenské banské múzeum (SBM), ktoré je spolu s občianskym združením Iniciatíva za živé mesto hlavným organizátorom podujatia, festival otvorí exteriérová výstava diel študentov SŠUP S. Mikovíniho. Študenti predstavia mapu kultúrnych hodnôt celého územia zapísaného do zoznamu svetového dedičstva, ktoré v sebe zahŕňa nielen samotné historické mesto, ale aj jeho široké okolie.

Na svoje si prídu malí i veľkí milovníci poctivého remesla, výrobkov z prírodných materiálov od lokálnych tvorcov plus pestovateľov. „Obdivovať môžete tradičný um plus kumšt keramikárov, košikárov, kováčov plus medárov. V expozícii Starého zámku bude otvorená…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu