piatok, 20 mája, 2022

Na aké vysoké stravné má nárok zamestnanec vyslaný za prácou do zahraničia?

Zamestnanci vyslanému na pracovnú cestu do zahraničia musí zamestnávateľ vyplácať stravné v cudzej mene vo výške predpísanej ministerskou vyhláškou. Kto smie dostať viac, kto menej ako aj i ktorá profesia najmenej?

Zamestnávateľ je povinný kompenzovať zamestnancovi, ktorého vyslal na pracovnú cestu, zvýšené stravovacie výdavky v podobe vyplácania stravného. ako aj i platí to aj pri cestách mimo územia SR. Základné sadzby stravného pre rok 2022 – ich výška ako aj i predpísaná mena – sú obsiahnuté vo vyhláške Ministerstva financií č. 462/2021 Zb.

Zdroj: Depositphotos

Vo vyhláške sú uvedené iba tie cudzie meny (Eura, americké doláre, britské libry ako aj i švajčiarske franky), ktoré je možné bežne nakúpiť v tuzemských bankách alebo v mimobankových zmenárňach, aby tak nevznikali zamestnávateľom problémy pri vybavovaní pracovníkov zálohami na zahraničné pracovné cesty. Takže treba kanadský dolár alebo čínsky juan vo…

Čítať ďalej

Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Advertisement -
PODOBNÉ SPRÁVY
- Advertisement -

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here