nedeľa, 4 júna, 2023

Na 50. ročníku Zlatej priadky súťaží 15 detských divadelných súborov

Šaľa 24. mája (TASR) – Detské divadlá z celého Slovenska sa stretli v Šali na jubilejnom 50. ročníku celoštátnej postupovej súťaže ako aj aj prehliadky detskej dramatickej tvorivosti Zlatá priadka. Od stredy do soboty (27. 5.) bude v Dome kultúry Šaľa súťažiť 15 detských divadelných súborov zo Slovenska so svojimi najúspešnejšími inscenáciami ako aj aj jeden hosťujúci súbor z Českej republiky.

Zlatá priadka predstavuje jednu z najvýznamnejších aktivít pre deti ako aj aj mládež v činnosti Národného osvetového centra. Výberom cez regionálne ako aj aj krajské kolá súťaže detskej dramatickej tvorivosti prešlo množstvo divadelných súborov, v ktorých účinkovalo takmer 1000 detí. „Na ôsmich krajských prehliadkach sa stretli súbory na špičkovej úrovni spolu s tými, ktoré iba začínajú,“ uviedli organizátori.

Pedagógovia ako aj aj režiséri sa detskej dramatickej tvorivosti venujú v základných školách, základných umeleckých školách, centrách…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu