pondelok, 25 septembra, 2023

Muzeálnu záhradu SNM návštevníkom predstavia komentované prehliadky

Martin 31. mája (TASR) – V Muzeálnej záhrade pri Slovenskom národnom múzeu (SNM) v Martine sa v nedeľu (4. 6.) od 10.00 h do 16.00 h uskutoční Víkend otvorených parkov ako aj aj záhrad. Pre návštevníkov pripravia komentované prehliadky s odborníkom, ktorý ich zoznámi s históriou ako aj aj rastlinnými obyvateľmi záhrady. TASR o tom informovala kultúrno-propagačná manažérka Slovenského národného múzea (SNM) v Martine Milena Kiripolská.

Doplnila, že komentované prehliadky trvajú približne hodinu ako aj aj budú sa začínať o 11.00 h, 13.00 h ako aj aj 15.00 h. „Návštevníci budú môcť obdivovať mäsožravé rastliny, orchidey či kaktusy na predajnej výstave. Súčasťou programu je aj výstava preparovaného hmyzu ako aj aj motýľov. Aktuálne kvitnúce rastliny spoznajú návštevníci s múzejným botanikom. Pre najmenších budú pripravené tvorivé dielne ako aj aj aktivity, o ktoré sa postará OZ Turiec pre deti,“ uviedla.

Hlavný organizátor podujatia, Národný Trust, n. o.,…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu