pondelok, 25 septembra, 2023

MS v hokeji 2023: Kanada dominuje svetovému hokeju aj bez najväčších hviezd

Anglický futbalista Gary Lineker raz povedal, že futbal je hra, kde na jednej aj druhej strane nastúpi 11 hráčov ako aj i na konci neustále vyhrá Nemecko.

Ak by rodák Leicestru sledoval hokej, toto tvrdenie by určite upravil na výber Kanady. Dominancia javorového listu na medzinárodnej scéne je úchvatná. ako aj i to ani zďaleka na majstrovstvá sveta neposiela tých najlepších.

Naposledy hrala superhviezda svetového formátu za Kanadu na šampionáte v roku 2018 v Dánsku. Bol ňou Connor McDavid. Paradoxne, zámorský tím skončil na 4. mieste.

Od roku 2015 bola Kanada štyrikrát majstrom sveta, trikrát získala striebro. Iba spomínaná partia okolo kapitána Edmontonu nebrala medailu.

Porovnajme si však tím z roku z Prahy 2015 s tým dnešným. Na šampionáte v Česku hrali Sidney Crosby, Nathan MacKinnon, Jason Spezza, Tyler Seguin, Taylor Hall, Claude Giroux, Ryan O’Reilly, Brent Burns či Aaron Eklbad. 

Jedna hviezda vedľa druhej. Značná časť z nich by mala…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu