štvrtok, 7 júla, 2022

Milostivé leto 2022 – od kedy, poplatok exekútorovi

Nestihli ste počas milostivého leta vyriešiť svoje dlhy? Tak to pre vás máme dobrú správu. Bude sa totiž opakovať, ale so zmenami. Akými?

Milostivé leto sa začalo vlani 28. októbra ako aj aj skončilo tento rok 28. januára. Počas tohto trojmesačného obdobia potom mohli niektorí dlžníci splatiť svoje dlhy bez úrokov s omeškania (alebo penále) as poplatkom 908 Kč exekútorovi. Mnohým ľuďom teda tento inštitút pomohol, ako aj aj čo je ešte lepšie, tento rok sa bude opakovať. Akurát si pre nás Ministerstvo financií SR pripravilo drobné zmeny.

Dozviete sa:

ako aj funguje splácanie dlhu v rámci milostivého leta?

Osoby v exekúcii majú často príliš malú istinu. Istina je potom čiastka, kvôli ktorej vznikol dlh, ktorý sa však ešte zväčšil o úroky z omeškania alebo u zdravotných poisťovní o penále. Vďaka inštitútu postačí, keď za splnenie zákonných podmienok zaplatíte iba onú ​​istinu ako aj aj následne ešte paušálnu náhradu nákladov…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Advertisement -
PODOBNÉ SPRÁVY
- Advertisement -

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here