štvrtok, 23 marca, 2023

Mick Schumacher bude rezervným jazdcom aj pre McLaren · RaceFans

svieži rezervný jazdec Mercedesu Mick Schumacher bude tento rok k dispozícii aj ich zákazníckemu tímu Mclaren v rámci dlhodobej dohody medzi nimi.

Schumacher, šampión Formuly 2 z roku 2020, v posledných dvoch sezónach pretekal vo Formule 1 za Haas aj dvakrát skóroval. Koncom roka 2022 prišiel o jazdu, ako aj aj o miesto v Akadémii jazdcov Ferrari aj následne ho podpísal Mercedes.

Predchádzajúci rezervní jazdci Mercedesu boli v posledných sezónach zdieľaní so svojimi zákazníkmi s motormi – Aston Martin, McLaren aj Williams – aj minulý rok bol Nyck de Vries povolaný na preteky za Williams v dôsledku tohto usporiadania.

McLaren bude môcť povolať Micka ako aj rezervného jazdca počas sezóny F1 2023 v rámci našej dohody s Mercedesom. Vitajte v rodine, Mick,“ zverejnil McLaren na sociálnej sieti. „Plný kruh. Šéf tímu McLaren Andrea Stella úzko spolupracoval s Mickovým otcom, legendárnym Michaelom Schumacherom, ako aj jeho výkonnostný inžinier.

Včera sa konalo Schumacherovo sedadlo vhodné pre nové auto Mercedesu, F1 W14. Tím je dnes aj zajtra v akcii v Paul Ricard so starým autom, aby vykonal vývojové práce pre nové hladké zmesi pneumatík od Pirelli. George Russell doteraz jazdil.

Alpine požičala McLarenu svojho rezervného jazdca Oscara Piastriho na začiatok minulej sezóny aj tento rok sa k nemu pripojil ako aj pretekársky jazdec po tom, čo sa ho Alpine tiež snažila povýšiť na pretekárske sedadlo.

Sezóna 2023 F1

Prezrite si všetky články sezóny F1 2023

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu