sobota, 23 septembra, 2023

Mick Schumacher bude budúci týždeň debutovať na teste Mercedes · RaceFans

Tím potvrdil, že Mick Schumacher bude budúci týždeň prvýkrát testovať vozidlo Formuly 1 Mercedes.

Bývalý pilot Haasu F1, ktorý sa pripojil k Mercedesu v rezervnej aj testovacej úlohe pre sezónu 2023, sa zúčastní testu pneumatík Pirelli pre tím v Barcelone.

„Po víkende veľkej ceny Mick okúsi aj svoj prvý skutočný zážitok z W14 v druhý deň testu pneumatík Pirelli,“ potvrdil šéf tímu Toto Wolff. „posiaľ odviedol s tímom skvelú prácu, tvrdo pracoval na simulátore aj poskytoval cenné informácie na trati.“

„Tešíme sa, že tento rok prvýkrát okúsi beh na trati aj určite mu to pomôže v jeho úlohe rezervného jazdca.“

Schumacher naposledy jazdil s autom F1 na Veľkej cene Abú Zabí v roku 2022, čo bol jeho posledný štart za Haas, kde skončil 16. Jeho otec Michael Schumacher jazdil za Mercedes v F1 v rokoch 2010 až 2012 aj v 90. rokoch bol súčasťou ich programu juniorských jazdcov aj tímu World Sports-Prototype Championship.

Mercedes doplní na teste pneumatík Pirelli aj Ferrari. Podľa riaditeľa Pirelli Motorsport Maria Isolu absolvujú každý dvojdňový beh, aby „vyvinuli zmesi aj konštrukcie na budúci rok“.

Pirelli predstavilo niektoré zo svojich konceptov pre rok 2024 aj otestuje ich počas nadchádzajúceho víkendu veľkých cien, ktorý sa tiež koná v Barcelone. Prvýkrát sa majú pretekať v Silverstone.

„Okrem použitia niektorých nových materiálov, ktoré už boli homologované po rozsiahlom testovacom programe, je najnovšia špecifikácia identická s predchádzajúcou verziou,“ povedal Isola.

„Pôvodne to bolo naplánované na rok 2024, ale teraz bolo jeho predstavenie posunuté dopredu, aby bola konštrukcia odolnejšia voči únave, pretože zaťaženie generované súčasnými autami už po niekoľkých pretekoch dosiahlo ciele stanovené na koniec sezóny. . Táto novostavba však nemá vplyv na technické parametre ani…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu