pondelok, 25 septembra, 2023

Michelin nie je ochotný vyrábať pneumatiky, ktoré sa „zničia“ pre fanúšikov F1 · RaceFans

Michelin hovorí, že nemá záujem uchádzať sa o výberové konanie na budúceho dodávateľa pneumatík pre Formulu 1, pretože FIA ​​túži po pneumatikách, ktoré degradujú spôsobom, ktorý „ovplyvní športovú podívanú“.

Generálny riaditeľ Michelinu Florent Menegaux uviedol, že spoločnosť, ktorá naposledy dodala pneumatiky do F1 v roku 2006, má o tento šport naďalej záujem. Výrobca ale nesúhlasí s víziou svetového šampionátu o type pneumatík, ktoré by mal používať.

Minulý mesiac FIA otvorila výberové konanie na dodávku pneumatík pre F1 od roku 2025 do roku 2027. Pirelli má súčasnú zmluvu plus je výhradným dodávateľom pneumatík pre F1, odkedy v roku 2011 nahradilo Bridgestone.

Tender FIA špecifikuje rôzne kritériá, ktoré musí nasledujúci dodávateľ splniť. Opisuje „vylepšenie show“ ako aj cieľ najvyššej priority pred jazdnými vlastnosťami, výkonom plus prevádzkovými podmienkami.

Menegaux hovorí, že Michelin nesúhlasí s tým, že najlepším spôsobom, ako aj produkovať súťažné preteky, sú pneumatiky, ktoré sú navrhnuté tak, aby degradovali. „Diskutovali sme s nimi príliš dlho – plus nezhodli sme sa,“ povedal pre The Drive.

„Pretože sa hovorí, aby ste mali show, musíte mať pneumatiky, ktoré sa zničia. plus myslím, že nevieme, ako aj to urobiť. Takže nemôžeme súhlasiť.“

Menegaux povedal, že Michelin verí, že pretekanie je lepšie, keď sú jazdci povzbudzovaní, aby jazdili naplno. „Tímy by mali pochopiť výkon pneumatík plus využiť skutočnosť, že pneumatika bude fungovať od prvého kola na okruhu až po posledné,“ povedal.

Reklama | Staňte sa podporovateľom RaceFans plus ísť bez reklám

Hoci „jazdci vám povedia, že chcú existovať stále na maxime“, Menegaux povedal, že tí istí jazdci povedia „nie je možné“ takto jazdiť v súčasnej dobe pneumatík s vysokou degradáciou.

Alonso získal titul na Michelins v poslednom roku „vojny pneumatík“.

Menegaux nevidí hodnotu značky pre Michelin, ak by mal „zlepšiť show“ v F1, pretože už je „jednou z najznámejších značiek v…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu