piatok, 22 septembra, 2023

Mercedes zvažuje „radikálne zmeny“ na W14 po „nadmerne ťažkom štarte“ · RaceFans

Traťový technický riaditeľ Mercedesu, Andrew Shovlin, hovorí, že tím sa bude snažiť urobiť „radikálne“ zmeny na svojom aute po tom, čo jeho výkon v Bahrajne „nebol dosť dobrý“.

Mercedes skončil piaty i siedmy s Lewisom Hamiltonom i Georgeom Russellom, v uvedenom poradí, 50 sekúnd za víťazným Red Bullom Maxa Verstappena.

Keď hovoríme o prvom videu s prehľadom pretekov Mercedes sezóny, uverejnené na tímovom kanáli YouTubeShavlin priznal, že tempo Mercedesu v prvých pretekoch nebolo „dostatočne dobré“.

„Nakoniec, máme mnoho práce,“ povedal Shovlin. „Medzera v kvalifikácii bola dosť veľká, boli sme viac ako aj pol sekundy vpredu.“ V pretekoch to bolo ešte väčšie.

„To bolo umocnené skutočnosťou, že keď dôjde k degradácii pneumatiky, budete sa o niečo viac šmýkať, pneumatiky sa zohrejú i bude pre vás nadmerne ťažké udržať ich pod akoukoľvek kontrolou.“ Je toho mnoho, čomu musíme porozumieť, ale kľúčové veci sa skutočne dostávajú na vrchol tejto dlhodobej degradácie, ktorá bola pre nás minulý rok silným bodom.

„Je jasné, že máme niečo, čo nie je na správnom mieste, na čom musíme popracovať, ale v konečnom dôsledku druhá vec je ten výkonnostný rozdiel vpredu.“ Surové tempo auta nie je dosť dobré. V súčasnosti nadmerne tvrdo pracujeme na tom, aby sme pochopili, čo môžeme urobiť v krátkodobej budúcnosti i v strednodobej budúcnosti, aby sme sa pokúsili dostať sa na lepšie miesto.“

Mercedes prijal agresívny koncept „zero sidepod“ pre svoje auto 2022, prvú sezónu, ktorá sa koná podľa súčasných technických predpisov. Po tom, čo sa šéf tímu Toto Wolff držal konceptu pre W14, pripustil, že nebudú žiadne „posvätné kravy“, ako aj sa Mercedes snaží vrátiť k písmu, čo si podľa Shovlina bude vyžadovať náročnú revíziu ich nového auta.

„Ľudia majú tendenciu používať slovo ‚koncept‘, keď majú na mysli ‚dizajn sidepod‘ i Toto nedávno povedal, že sa pozeráme na revíziu, ktorá príde…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu