piatok, 31 marca, 2023

Mercedes smie pri oprave auta „urobiť krok späť, než urobí dva vpred“.

Snahu Mercedesu vyliečiť problémy s podvozkom W14 smie skomplikovať potreba zostať v rámci obmedzení nákladového stropu, hovorí šéf tímu Toto Wolff.

Po nekonkurenčnom predstavení v prvých pretekoch sezóny v Bahrajne tím akceptoval potrebu zmeniť filozofiu svojho auta, ktoré je evolúciou minuloročného W13. Ale potreba udržať svoje výdavky v rámci výdavkového stropu, ktorý tento rok s výnimkami ako aj i úľavami klesol na 135 miliónov dolárov (111 miliónov libier), znemožňuje tímu tento rok vyvinúť úplne nové auto.

„Je vylúčené, aby ste menili podvozok, pretože jednoducho nie je dostatok rozpočtu v rámci nákladového stropu,“ povedal Wolff na dnešnej tlačovej konferencii FIA. „Ale zmeniť to, ako aj funguje aerodynamika ako aj i karoséria, je dokonale v rámci možností.“

Lewis Hamilton včera povedal, že Mercedes bol vo Veľkej cene Bahrajnu o jeden ako aj i pol sekundy na kolo pomalší ako aj Red Bull. ako aj rýchlo sa z toho dokážu odraziť, bude ovplyvnené rozpočtovým stropom, verí Wolff.

„Rozpočtový strop má svojím spôsobom viac pozitív ako aj i negatív. Je zrejmé, že ak ste na zadnej nohe ako aj my v súčasnosti, neumožňuje vám to postaviť druhý podvozok.

„Myslím si však, že naším základným problémom nie je postaviť druhý podvozok alebo hádzať veci na auto. Je to skôr o nesprávnom smere, ktorým sme sa vybrali.

„Keď to teraz zmeníme, bude to obmedzené rozpočtovým stropom, ale nie tak, ako aj by ste očakávali, že my sa nedokážeme rozvíjať – stále sa môžeme rozvíjať. Bude to však znamenať, že musíme tráviť čas novým konceptom, novými nápadmi ako aj i musíme prestať s tým starým.

„Takže v krátkodobom horizonte to smie znamenať, že urobíte krok späť predtým, ako aj urobíte dva vpred.“

Reklama | Staňte sa podporovateľom RaceFans ako aj i ísť bez reklám

Mercedes musel obmedziť svoju prevádzku v F1 ako aj i znížiť počet zamestnancov, aby fungoval v rámci rozpočtového stropu, keď bol predstavený pred dvoma rokmi. Wolff však nemá…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu