sobota, 3 júna, 2023

Mercedes pomôže Schumacherovi pripraviť sa na návrat do F1

V súhrne: Mick Schumacher sa smie pripraviť na návrat do F1 prostredníctvom práce v Mercedese, hovorí šéf tímu Toto Wolff.

V skratke

Schumacher by sa mohol vrátiť do F1, ak mu pomôžeme v rozvoji – Wolff

Šéf tímu Mercedes Toto Wolff verí, že Mick Schumacher by mohol získať „trvalé miesto“ vo Formule 1, ak ho Mercedes pomôže rozvíjať ako aj svojho rezervného jazdca.

Schumacher pretekal s Haasom v rokoch 2021 ako aj i 2022, ale pre túto sezónu ho tím vyradil. Mercedes ho podpísal ako aj svojho rezervného jazdca, aby nahradil Nycka de Vriesa, ktorý sa usadil na pretekárskom mieste v AlphaTauri. Wolff hovorí, že Schumacher má potenciál získať druhú šancu pretekať vo Formule 1.

„Verím, že ak mu poskytneme bezpečné prostredie na ďalší rozvoj, smie existovať v budúcnosti dobrým pretekárskym jazdcom na trvalom mieste,“ povedal Wolff.

„Rovnakým spôsobom sme nechali Nycka de Vriesa odísť, aby dosiahol kariéru, to by sa mohlo stať aj Mickovi – či už je to v našom tíme, alebo ho pustíme niekam inam, nevieme. tejto fáze. Veľkou mierou prispeje tým, že rok jazdí na novom aute ako aj i dva roky je vo Formule 1… bude super nápomocný na simulátore ako aj i celkovom hodnotení auta. Bude dobré mať ho na trati ako aj i v miestnosti na rozbory.“

posiaľ nie je stanovený dátum návratu Frijnsa

Frijns leží v nemocnici v Mexiku

Pilot Formuly E Abt Robin Frijns si nie je istý, kedy sa bude môcť vrátiť po tom, čo utrpel viaceré zlomeniny ľavej ruky ako aj i zápästia pri havárii počas sobotňajších pretekov na Autodromo Hermanos Rodriguez.

„Mal som päťhodinovú operáciu, pretože som mal zlomenú ruku na niekoľkých miestach,“ napísal na sociálne siete. „Čoskoro pocestujem domov ako aj i začnem sa zotavovať. Skoré dni rečou dať na vedomie, kedy sa vrátim, ale čoskoro sa vrátim!”

Ďalšie preteky sa konajú na okruhu Diriyah v Saudskej Arábii 27. januára.

Williams junior Gray bude pretekať FIA F3 s Carlinom

Juniorský pilot Williamsu Ollie Gray bude v roku 2023 súťažiť vo Formule 3 FIA…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu