pondelok, 25 septembra, 2023

Mercedes hovorí, že návrat k čiernej farbe je o úspore hmotnosti · RaceFans

Mercedes tvrdí, že ich návrat k čiernej farbe, rok po návrate k tradičnej striebornej farbe značky, je v záujme úspory hmotnosti.

Tím predtým používal čierny náter v rokoch 2020 i 2021. Jeho auto na rok 2020 bolo pôvodne uvedené na trh v striebornej farbe, ale tím zmenil farby v reakcii na vlnu protestov proti rasovej nerovnosti na jar 2020.

Mercedes namaľoval svoje auto pre rok 2020 na čierno ako aj „signál odhodlania tímu bojovať proti rasizmu i diskriminácii vo všetkých jeho formách“. Po dvoch sezónach vo farebnej schéme, ktorá obsahovala aj odkaz „Koniec rasizmu“, prešla späť na striebornú.

Šéf tímu Toto Wolff minulý rok povedal, že čierna farba „sa stala súčasťou našej DNA, ale strieborná farba strieborných šípov je rovnako našou DNA, je to naša história“. K prechodu späť na čiernu však došlo z praktickejších dôvodov, o ktoré sa podelili s ostatnými tímami, ktoré v tejto sezóne tiež zaviedli viac čiernej farby na svojich autách.

„Minulý rok sme mali nadváhu,“ vysvetlil Wolff. „Tento rok sme sa snažili prísť na to, kde môžeme vyžmýkať každý jeden gram.

Galéria: Mercedes predstavuje nové auto W14 F1 pre sezónu 2023

„Takže teraz sa história opakuje.“ Uvidíte, že auto má nejaké kúsky surového uhlíka, spolu s niektorými, ktoré sú natreté matnou čiernou farbou.

„Samozrejme, keď sme v roku 2020 zmenili vzhľad, hlavným hnacím faktorom bola podpora diverzity i rovnosti, ktoré sú nám neustále blízke. Čierna farba sa v tom čase stala súčasťou našej DNA, takže sa k nej radi vraciame.“

Počas predstavenia W14 sa Wolff odvolával aj na „mýtus o škrabaní laku“, príbeh, ktorý tvrdil, že prvé pretekárske auto Mercedesu jazdilo v striebornej farbe po zoškrabaní bielej farby, aby sa ušetrila hmotnosť. Hoci historický výskum toto tvrdenie vyvrátil, stalo sa súčasťou folklóru tímu.

Mercedes pri svojom dnešnom spustení zahrnul učňov i stážistov najatých v rámci svojej iniciatívy Accelerate 25 pre rozmanitosť. Tím hovorí, že jeho percento žien…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu