nedeľa, 4 júna, 2023

McLaren zvažuje spoluprácu výrobcu na rok 2026 · RaceFans

V súhrne: CEO McLaren Racing Zak Brown hovorí, že tím stále zvažuje, či sa v roku 2026 spojí s výrobcom pohonnej jednotky ako aj závodným partnerom.

V skratke

McLaren zvažuje viazanie prác výrobcu na rok 2026

Generálny riaditeľ McLaren Racing Zak Brown povedal, že tím stále zvažuje, či sa v roku 2026 spojí s výrobcom pohonnej jednotky ako aj závodným partnerom.

FIA potvrdila, že šesť výrobcov pohonných jednotiek má v úmysle vyrobiť pohonné jednotky pre novú Formulu v roku 2026: Ferrari, Mercedes, Red Bull, Renault (Alpine), Audi aj Honda. Na otázku RaceFans, či McLaren dúfa, že sa stane partnerom niektorého z výrobcov, alebo bude pokračovať ako aj zákazník, ako aj v súčasnosti ostávajú v Mercedese, Brown povedal, že je to niečo, čo tím zváži v nasledujúcich rokoch.

„S Mercedesom sme značne spokojní,“ povedal Brown. „Máme akýsi čas, aby sme sa rozhodli, čo chceme robiť v roku 26 aj neskôr.

„Myslím si, že pre Formulu 1 je vzrušujúce, že do tohto športu vstupuje toľko výrobcov. Myslím, že to ukazuje rast aj nadšenie pre tento šport. Tak to je niečo, čo Andrea [Stella, team principal] aj ja som v procese pomalého hodnotenia. Neponáhľame sa aj s Mercedesom sme značne spokojní. Takže uvidíme, ako aj sa veci vyvinú v priebehu budúceho roka, kým sa budeme musieť rozhodnúť.“

Piastri od manažéra Webbera povedal, aby F1 nepodceňoval

Oscar Piastri hovorí, že mu jeho manažér, bývalý pilot F1 aj víťaz Veľkej ceny Mark Webber povedal, aby nepodceňoval výzvu pretekania v F1.

Piastri začína svoju nováčikovskú sezónu s McLarenom tento rok po tom, čo v roku 2022 nepretekal. Hovorí, že Webber aj jeho partnerka Ann Neal mu pomohli pripraviť sa na jeho debutový rok.

„Od Marka aj Ann dostali mnoho rád,“ povedal Piastri. „Myslím, že keď to zhrniem, myslím, že nepodceňujem výzvu Formuly 1.“

„Je to samozrejme presahujúci priemerné veličiny krok vpred v porovnaní s tým, čo som pretekal predtým, aj tiež je to iná dynamika.“ Prvý rok dostávam zaplatené za riadenie pretekárskych áut,…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu