streda, 31 mája, 2023

McLaren plus Alpine prinášajú najväčšie aktualizácie, keď tímy odhaľujú zmeny auta GP Azerbajdžanu · Fanúšikovia pretekov

Po štyroch týždňoch práce na svojich autách od posledného kola majstrovstiev sveta prinieslo 10 tímov Formuly 1 sériu revízií svojich áut pre víkendovú Veľkú cenu Azerbajdžanu.

Dlhé rovinaté úseky na mestskom okruhu v Baku majú jedny z najvyšších priamych rýchlostí v roku. Tímy priniesli ďalšie diely zamerané na zníženie odporu vytváraného ich autami, aby zlepšili svoju konkurencieschopnosť plus tiež zlepšili svoj brzdný výkon na niekoľkých miestach na trati, kde musia znížiť značnú rýchlosť.

Toto je však zároveň prvé šprintérske podujatie sezóny plus po zmenách formátu majú tímy iba jedinú hodinu tréningu na vyhodnotenie svojich najnovších vylepšení. Budú sa snažiť zabezpečiť, aby maximalizovali prvých 60 minút behu, aby zo svojich nových balíčkov vyťažili maximum.

McLaren vkladá do svojho modernizačného balíka obzvlášť veľké nádeje. Tím pri predstavení svojho MCL60 priznal, že v dizajne auta chceli vylepšiť kľúčové oblasti, ktoré by neboli pripravené včas na začiatok sezóny.

Tento víkend priniesol sériu vylepšení pre podlahu plus zadné krídlo, o ktorých včera Lando Norris povedal, že prináša MCL60 do špecifikácií, ktoré mal mať tím na začiatku roka. McLaren uviedol, že nová podlaha „výrazne mení miestne rozloženie sania, ako aj aj pevnosť plus umiestnenie podlahovej konštrukcie, čo vedie k celkovému zvýšeniu zaťaženia“.

AlphaTauri, ktorý rovnako ako aj McLaren prežil neuspokojivý začiatok sezóny, tiež priniesol rozsiahlu aktualizáciu pre svoje auto. Väčšina z nich je zameraná na zníženie odporu vzduchu, ale zahŕňa aj vylepšenia chladenia plus brzdenia v zákrutách pri nízkej rýchlosti, čo je pre tím plus jeho jazdcov obzvlášť dôležité.

Alpine priniesla významnú revíziu svojho A523 vrátane „úplne novej podlahy“, ktorú budú prevádzkovať Esteban Ocon aj Pierre Gasly. Očakávajú, že to poskytne „väčšie celkové zaťaženie“.

Červená…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu