sobota, 3 júna, 2023

McLaren MCL60 prvýkrát vybehol na trať v Bahrajne · RaceFans

McLaren po prvý raz spustil svoj čerstvý MCL60 na trať, dva dni pred začiatkom oficiálnych predsezónnych testov Formuly 1.

Tím minulý týždeň predstavil svoje nové auto v McLaren Technology Center ako aj aj na sociálnych sieťach zdieľal zábery, ako aj Lando Norris dnes opúšťa boxy v MCL60.

McLaren jazdí na medzinárodnom okruhu v Bahrajne, kde sa vo štvrtok začnú tri dni testovania.

Tím organizuje natáčací deň na trati, ktorý im umožňuje dokončiť až 100 kilometrov behu. To sa rovná 18 kôl v dejisku úvodnej Veľkej ceny Bahrajnu ako aj aj očakáva sa, že čas na trati si rozdelia Norris ako aj aj čerstvý tímový kolega Oscar Piastri.

čerstvý šéf tímu McLaren Andrea Stella pri predstavení tímu povedal, že už čoskoro po začiatku sezóny plánujú významnú aktualizáciu MCL60.

„Pri hodnotení našej výkonnosti v minulom roku ako aj aj pri pohľade na konkurentov sme identifikovali viacero oblastí príležitostí. Dobrou správou je, že takmer všetky boli vyriešené.

„Nechcel by som existovať príliš konkrétny, ale musia sa týkať predovšetkým aerodynamiky.“ Aerodynamika je názov hry v F1, takže žiadna záhada. Ale je tu niekoľko ďalších oblastí, napríklad z hľadiska interakcie s pneumatikami, je tu určitá práca, ktorú sme potrebovali urobiť, ako aj aj to sme urobili cez víkend.

„Sú tu niektoré ďalšie oblasti auta, ktoré, ako aj som povedal, budú ovplyvnené vývojom na začiatku sezóny.“ Takže sme šťastní, nie úplne šťastní, za to, čo je štartovacie vozidlo, ale optimisticky, že by sme mali čoskoro urobiť dobrý krok.“

Reklama | Staňte sa podporovateľom RaceFans ako aj aj ísť bez reklám

McLaren MCL60, medzinárodný okruh v Bahrajne, 2023
McLaren MCL60, medzinárodný okruh v Bahrajne, 2023

Reklama | Staňte sa podporovateľom RaceFans ako aj aj ísť bez reklám

Sezóna 2023 F1

Prezrite si všetky články sezóny F1 2023

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu