sobota, 3 júna, 2023

McLaren bude mať v júni aktívny svieži aerodynamický tunel

V súhrne: Šéf tímu McLaren Andrea Stella hovorí, že jeho tím by mal mať svieži aerodynamický tunel plne funkčný do júna.

V skratke

McLaren bude mať do júna aktívny svieži aerodynamický tunel – Stella

McLaren utrpel frustrujúci začiatok sezóny v Bahrajne bez bodov po náročných predsezónnych testoch. Tím pracuje na veľkých modernizáciách svojich výrobných zariadení vrátane nového simulátora plus aerodynamického tunela, ktorý je podľa Stella v procese kalibrácie.

„Dúfame, že auto budeme mať v júni vo veternom tuneli – čo by malo existovať v tom štádiu nové auto,“ povedala Stella.

„Keď tunel prejde týmto kalibračným procesom plus vykonáme toto koordinačné cvičenie s rovnakým modelom v dvoch aerodynamických tuneloch, dúfam, že v priebehu niekoľkých týždňov budeme pripravení začať vývoj. ako aj hovorím, plánom je začať s vývojom v júni.“

Obhajoba titulu Red Bullu nebude „prechádzka v parku“ – Button

Jenson Button je nepresvedčený Red Bull plus Max Verstappen si užije ľahkú cestu k tohtoročným titulom majstra sveta napriek ich dominantnému víťazstvu vo Veľkej cene Bahrajnu.

„Viem, že mnoho jazdcov povedalo, ‚dobre, pre Red Bull plus Maxa to bude ľahký šampionát‘, ale ako aj to môžeš rečou dať na vedomie?“ povedal Button médiám vrátane RaceFans. „Testovali sme len na jednej trati. Pretekali sme len na jednej trati.

„Všetci vieme, že Bahrajn je príliš jedinečný v spôsobe, akým tam autá fungujú. Je to trakčný okruh so silným brzdením – nie je to až tak o vysokej rýchlosti. Tak to nemôžeme rečou dať na vedomie. Myslím si, že po Saudskej Arábii, ktorá je skôr rýchlo tečúcou traťou, plus tiež keď sa dostaneme na európske preteky, si budeme rozumieť trochu viac.

„Takže nie, pre Red Bulla plus Maxa to nie je prechádzka ružovým sadom.“ Je to skvelý začiatok sezóny plus príliš odlišný od toho, čo mali minulý rok, ale stále si myslím, že budeme mať niekoľko príliš, príliš tesných súbojov plus nemyslím si, že to bude…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu