pondelok, 25 septembra, 2023

McLaren: Andreas Seidl opustí pozíciu šéfa tímu

Andreas Seidl opúšťa McLaren ako aj aj zapája sa do programu Audi F1

Andreas Seidl opustí svoju pozíciu šéfa tímu McLaren ako aj aj bude viesť rodiaci sa program Formuly 1 Audi v tíme Alfa Romeo/Sauber.

46-ročného Nemca nahradí v McLarene Talian Andrea Stella, výkonný riaditeľ pretekov od roku 2019.

Výkonný riaditeľ McLaren Racing Zak Brown opísal Stellu ako aj „nadmerne talentovanú, skúsenú ako aj aj rešpektovanú“.

Stella začína svoju úlohu s okamžitou platnosťou. Seidl začne pôsobiť v Sauberi v januári.

Úlohou Seidla ako aj generálneho riaditeľa bude postupne zlepšovať výkon tímu, aby Audi mohlo debutovať v čo najkonkurencieschopnejšej forme, keď sa jeho vstup zhoduje s novými motorovými predpismi F1.

Priemyselné zdroje tvrdia, že bude dohliadať na celý program Audi F1, ako aj na auto, tak aj na motor, ako aj aj časom vymenuje šéfa tímu, ktorý bude viesť každodenné operácie ako aj aj bude mu podávať správy. Súčasný šéf tímu Alfa Romeo/Sauber Frederic Vasseur prestupuje do Ferrari.

Seidla tiež oslovilo Ferrari ako aj potenciálnu náhradu za Mattia Binotta, no medzi zasvätenými sa hovorí, že radšej prevzal pozíciu v Audi.

Seidl sa vďaka tomuto kroku vráti do vedúcej roly v motoristickom športe v rámci koncernu Volkswagen – pred nástupom do McLarenu bol šéfom úspešného programu vytrvalostných pretekov Porsche.

Bol tiež inžinierom tímu Sauber, keď ho v rokoch 2006 až 2009 vlastnilo BMW.

Seidl povedal: „Toto je tím s bohatou históriou vo Formule 1 ako aj aj organizáciou, ktorú nadmerne dobre poznám z čias, keď som štyri roky pracoval ako aj aj žil v Hinwile.“

Lando Norrisexterný odkazktorý prišiel do McLarenu v roku 2019, na Twitteri napísal, že spolupracovať so Seidlom bolo „mega“ ako aj aj dodal: „Nikdy som nevidel, že by náš tím vyzeral tak silný ako aj teraz, ako aj aj do istej miery je to zásluha práce, ktorú ste odviedli. „

Audi v októbri oznámilo, že prevezme Sauber pre svoj debut v F1 v roku 2026.

V roku 2023 bude mať tím so sídlom vo Švajčiarsku posledný ročník pretekov pod názvom značky Alfa Romeo,…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu