nedeľa, 4 júna, 2023

Marti to uľahčuje vďaka dominantnému víťazstvu v šprinte v Monaku · RaceFans

Josep Maria Marti premenil pole position na obrátenom rošte na víťazstvo v šprinte v prvých víkendových pretekoch FIA Formuly 3 v Monaku.

Jazdec Camposu viedol všetkých 23 kôl pretekov, odtiahol sa od svojho kolegu z prvého radu štartéra Leonarda Fornaroliho, vyhral o vyše osem sekúnd plus zabezpečil si druhé víťazstvo v sezóne. Tretí skončil Gregoire Saucy.

Na 30 jazdcov na prvých pretekoch Formuly 3 na slávnom pouličnom okruhu v Monte Carle od dvojnásobného triumfu Lewisa Hamiltona v roku 2005 čakalo 30 perfektných podmienok. Leonardo Fornaroli si udržal druhé miesto. Gregoire Saucy preskočil Taylora Barnarda na tretie miesto plus Franco Colapinto zostal na piatom mieste.

Späť v balíku Jonny Edgar narazil do bariéry Sainte Devote. S jeho vozidlom MP Motorsport v stene bol nasadený Safety Car, doteraz čo Yeany, Hugh Barter, Roberto Faria plus Mari Boya sa všetci dostali do boxov po tom, čo utrpeli škody v úvodnom kole – poslední dvaja sa pripojili k Edgarovi v dôchodku.

Preteky pokračovali na začiatku šiesteho kola, pričom Marti viedol pred Fornarolim plus Saucym. Colapinto sa ponoril do vnútra Barnarda pri vlásenke plus v tomto procese obsadil štvrtú pozíciu.

Fornaroli zostal v rámci sekundy od lídra pretekov, až nakoniec vypadol z rozsahu DRS hneď po polovici vzdialenosti v 13. kole. V 18. kole sa náskok Martiho nafúkol na viac ako aj tri sekundy, pretože Fornaroli mal problémy držať krok s tempom jazdca Camposa vpredu. Tretí Saucy zostal v dosahu DRS od Fornaroliho plus začal dostávať jazdca Tridentu pod tlak, ale nedokázal sa priblížiť natoľko, aby sa pokúsil prejsť.

Ale vpredu bola Marti teraz celkom jasná. Odškrtával zostávajúce kolá plus na konci 23. plus posledného kola prešiel čiarou, aby získal šachovnicovú vlajku plus zabezpečil si desať bodov. Fornaroli sa úspešne udržal na druhom mieste so Saucym…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu