pondelok, 25 septembra, 2023

Malý priestor na odovzdanie novej trate IndyCar v Detroite bez „vytvárania krviprelievania“ · RaceFans

Piloti IndyCar zistili, že na novom pouličnom okruhu, kde sa tento víkend uskutoční Veľká cena Detroitu, bude pravdepodobne ťažké predbiehať.

Pole s 27 autami dnes prvýkrát okúsilo trať v centre Detroitu. Trať s dĺžkou 2,647 km (1,645 míle) má 10 zákrut, z ktorých väčšina je pravouhlá.

Kyle Kirkwood, ktorý v apríli dosiahol svoje prvé víťazstvo v IndyCar na pouličnom okruhu Long Beach, povedal, že prvý tréning bol menej chaotický, ako aj sa jazdci obávali, keďže medzi jednotlivými autami je v priemere menej ako aj 100 metrov, keď je trať plná.

„Bol to úprimne menší masaker, ako aj som očakával,“ povedal Kirkwood. „Myslím si, že mnoho ľudí odišlo zo zápasu, ale nikto v skutočnosti nenarazil do steny, nemyslím si, čo ma vlastne prekvapilo. Takže klobúk dole pred nimi, že to udržiavajú čisté. Vrátane seba!

Vodiči očakávajú, že prejazd bude náročný

„Bolo to celkom dobré. Bola to o niečo menšia priľnavosť, ako aj si myslím, že všetci očakávali, možno o niečo viac hrboľatá v tretej zákrute, ako aj všetci očakávali. Celkovo však odviedli dobrú prácu.“

Najdlhšia akceleračná zóna na trati prebieha do zákrut tri aj štyri, dvojica 90-stupňových ľavákov. Kirkwood však hovorí, že hrboľatý nájazd do rohu zhorší pokusy o prihrávku.

„Tuneluje aj potom je to zvláštne, pretože je to taká dlhá brzdná zóna,“ povedal. „Je to jediné miesto v kalendári, kde sme zabrzdili okolo 500 [yard] doska, zatial.

Reklama | Staňte sa podporovateľom RaceFans aj ísť bez reklám

„Takže je to taká dlhá brzdná zóna, že skoro strácate pocit, ako aj blízko sa blížite k zákrute.“ Je to trochu zvláštne, ale to je spôsobené len povrchom trate, pretože smerom dole je taká hrboľatá. Celú cestu sa tam hráte s brzdovým pedálom, len aby ste nezablokovali, alebo na vás auto vyskočí niekedy v strede brzdnej zóny, je to trochu nešikovné.

Agustin Canapino, Juncos Hollinger, IndyCar, Detroit, 2023
Niekoľko vodičov zišlo z kurzu počas…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu