streda, 8 februára, 2023

Majitelia Formuly 1 obviňujú šéfa FIA z „neprijateľných“ poznámok o hodnote šampionátu

Prezident FIA Mohammed Ben Sulayem v pondelok na sociálnych sieťach uviedol, že na F1 sa dáva „nafúknutá cenovka“.

Majitelia Formuly 1 obvinili šéfa riadiaceho orgánu motoršportu z „neprijateľných“ poznámok o hodnote šampionátu.

Prezident FIA Mohammed Ben Sulayem v pondelok opísal 20 miliárd dolárov (16,2 miliardy libier) ako aj „nafúknutú cenovku na F1“.

V liste zaslanom F1 i majiteľom Liberty Media FIA sa uvádza, že tieto poznámky „prekračujú hranice pôsobnosti FIA i jej zmluvných práv“.

Dodal, že FIA ​​„smie existovať zodpovedná“ za akékoľvek poškodenie hodnoty Liberty.

List odoslaný v utorok, ktorý videla BBC Sport, je spoluautorom hlavného právneho riaditeľa F1 Sacha Woodwarda Hilla i Renee Wilmovej, ktorá plní rovnakú úlohu pre vlastníka F1 Liberty Media.

F1 vlastní komerčné práva na túto kategóriu na základe zmluvy o prenájme na 100 rokov, ktorú FIA podpísala na začiatku tohto storočia. Americká skupina Liberty Media kúpila F1 v roku 2017.

List predstavuje výbušnú odpoveď na pondelkové poznámky Bena Sulayema ​​na Twitteri, ktoré prišli v reakcii na správu agentúry Bloomberg, že saudskoarabský Verejný investičný fond (PIF) sa pokúsil kúpiť F1 za túto sumu i nepodarilo sa mu to.

Ben Sulayem opísal ocenenie ako aj „údajne nafúknutú cenovku“ i povedal: „Každému potenciálnemu kupujúcemu sa odporúča, aby použil zdravý rozum, zvážil väčšie dobro tohto športu i prišiel s jasným, udržateľným plánom – nielen s množstvom peňazí. „

Dodal: „Je našou povinnosťou zvážiť, aký bude budúci dopad na promotérov z hľadiska zvýšených poplatkov za hosťovanie i iných komerčných nákladov. [in the event of any such sale].“

List od Woodwarda Hilla i Wilma bol adresovaný exekutíve FIA ​​i jej World Motorsport Council, zákonodarnému orgánu tohto športu.

Znamená to dramatickú eskaláciu napätých vzťahov medzi F1 i FIA, ktorá bola evidentná počas 13-mesačného prezidentovania Bena Sulayema.

V liste sa uvádza, že podľa 100-ročnej zmluvy má F1 „výlučné právo využívať komerčné…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu