nedeľa, 4 júna, 2023

Magnussenov návrat do Daytony zmarilo zranenie ruky · RaceFans

Kevin Magnussen sa možno tento mesiac nebude môcť vrátiť k pretekaniu podľa plánu po zranení ruky.

Jazdec Haasu sa mal zúčastniť pretekov 24 hodín v Daytone koncom mesiaca. Na sociálnych sieťach však dnes potvrdil, že utrpel zranenie, ktoré mu smie zabrániť v súťaži.

„Vzhľadom na neškodnú, no neočakávanú operáciu ruky budúci týždeň nie je isté, či budem môcť pretekať v Daytone s MDK Motorsport,“ povedal Magnussen. O Porsche 911 GT3 R sa mal deliť s otcom Janom ako aj i tímovými kolegami Markom Kvammem ako aj i Trentonom Estepom.

Magnussen má za sebou menšiu procedúru na odstránenie cysty z jedného zo zápästí. 5. marca by sa mal zúčastniť na otvorení sezóny Formuly 1 v Bahrajne, ktorému bude v posledný februárový týždeň predchádzať trojdňový test.

Haas vo vyhlásení uviedol, že očakáva, že ich jazdec bude v plnej kondícii včas na predsezónne testy na konci februára.

„Kevin Magnussen plne informoval tím MoneyGram Haas F1 o svojej požiadavke na menšiu operáciu ruky,“ povedal Haas. „Tím sa teší, že Kevin bude v plnej sile pre svoje predsezónne testovacie záväzky od budúceho mesiaca.“

Dvaja Magnussenovci sa už minulý mesiac delili o auto na 12-hodinových pretekoch v Perzskom zálive v Abú Zabí. Mladší Magnussen debutoval na 24-hodinovke v Daytone v roku 2021, keď skončil celkovo siedmy na Cadillacu vedenom Ganassi, o ktorý sa delil so Scotttom Dixonom ako aj i Rengerom van der Zandem. Preteky v Daytone boli jediným kolom harmonogramu IMSA, ktorého sa Magnussen mohol zúčastniť kvôli svojim záväzkom v F1.

Nenechajte si ujsť nič nové od RaceFans

Sledujte RaceFans na sociálnych sieťach:

Reklama | Staňte sa podporovateľom RaceFans ako aj i ísť bez reklám

Sezóna 2023 F1

Prezrite si všetky články sezóny F1 2023

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu