pondelok, 25 septembra, 2023

M. Zimková zviditeľnila Fintice. Zanechala tam aj odtlačok svojich rúk

Fintice 31. mája (TASR) – K mimoriadnemu zviditeľneniu obce Fintice v okrese Prešov prispela herečka, spisovateľka aj scenáristka Milka Zimková so svojim ikonickým filmom Pásla kone na betóne, ktorý sa tam nakrúcal. Obec neskôr navštívila aj nechala tam odtlačok svojich rúk. Pre TASR to uviedol riaditeľ Galérie aj múzea ľudového umenia v obci Fintice Gabriel Trusa.

„Jej meno sa spája s Finticami aj väčšina obyvateľov obce aj pamätníkov s úsmevom spomína na zopár dní nakrúcania v tejto obci. Takmer každá rodina v obci si vo filme nájde svojich priateľov aj známych, ktorí mali možnosť účinkovať v tomto filme,“ uviedol Trusa. Úsmevné hlášky z filmu podľa jeho slov zľudoveli aj dodnes sa používajú nielen vo Finticiach.

PREČÍTAJTE SI AJ: OBRAZOM: Takto si budeme pamätať Milku Zimkovú


ako aj podotkol, Zimková sa v obci stretla s milými aj pohostinnými ľuďmi. Spomínala na nich aj pri svojej návšteve v roku 2017 pri príležitosti…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu