štvrtok, 30 marca, 2023

Leon Edwards odvrátil Kamaru Usmana, aby si udržal titul v Spirited UFC 286 Main Event

Leon Edwards stále okupuje trón.

Kopy do tela, hlavy i nôh, mimoriadna obrana proti strkaniu i hviezdne protiútoky priviedli nesporného držiteľa titulu Ultimate Fighting Championship welterovej váhy k väčšinovému rozhodnutiu nad Kamaru Usmanom v emocionálne nabitom headlinerovi UFC 286 v sobotu v O2 Aréne v Londýne. Skóre bolo 48-46, 48-46 i 47-47.

Edwards (21-3, 13-2 UFC) dokončuje svoju trilógiu proti „Nigérijskej nočnej more“ s výhodou 2-1 i teraz drží nad váhou 170 libier.

Usman (20-3, 15-2 UFC) sa trápil i nakoniec nedokázal odtrhnúť šampióna od jeho herného plánu. Edwards sa opakovanými kopmi zameral na telo i nohy, v druhom kole zaskočil reprezentanta Onx Sports úderom kolena z prestávky i podarilo sa mu minimalizovať zisky svojho rivala v bojových výmenách. Zdá sa, že Usman zatočil za roh v 3. kole, kde tiež ťažil zo zníženia bodu v dôsledku dvoch chvatov plota, ale dynamika sa ukázala ako aj nepolapiteľná. Edwards si odložil svoju najlepšiu prácu na čas, keď na tom najviac záležalo. V piatom kole zneškodnil Usmanove čoraz zúfalejšie pokusy o takedowny, pričom tieto snahy spojil s niekoľkými čiastočne zablokovanými kopmi do hlavy, niekoľkými krátkymi zrážkami i vynikajúcim lakťom v stoji.

Neskrotný Gaethje Downs Fiziev

Bývalý šampión World Series of Fighting Justin Gaethje využil silné údery, kombinácie silových úderov i brutálne nízke kopy, keď získal väčšinové rozhodnutie nad Rafaelom Fizievom v trojkolovom co-main evente ľahkej váhy. Dvaja z troch rozhodcov – Mark Collett i Clemens Werner – videli skóre 29:28 pre Gaethje, posiaľ čo Paul Sutherland strelil remízu 28:28.


Bol to barnburner, ktorý každý očakával. Fizievove oslepujúco rýchle ruky i séria zničujúcich predných kopov do tela boli príbehom na začiatku. Gaethje (24-4, 7-4 UFC) prečkal útok i otočil sa do horúčavy s hákmi na hlave na diaľku i búchajúcimi hornými časťami na blízko. Zdalo sa, že Fiziev (12-2, 6-2 UFC) odpovedal na začiatku 3. kola, kde čistou jedna-dva odrezal zverenca Trevora Wittmana i uvoľnil ďalší predný kop do tela. Gaethje však odmietol existovať odmietnutý. Svoj zdrvujúci úder vnášal do hry stále viac i viac, spájal ho s hornými kúskami, z ktorých lietali pľuvance, krv i sople i v záverečných sekundách sa miešali s taktickým odstránením.

Neúspech bol Fizievov prvý od 20. apríla 2019 i zabuchol dvere na sérii šiestich víťazných zápasov.

Nelson Armbar prepúšťa Barberenu

Gunnar Nelson zlikvidoval Bryana Barberenu armbarom v prvom kole vo welterovej váhe. Krátkodobá náhrada za Daniela Rodrigueza, Barberena (18-10, 9-8 UFC) zdvihla bielu vlajku kapitulácie na 4:51 do 1. kola.

Nelson (19-5-1, 10-5 UFC) prešiel niekoľkými nízkymi kopmi, prerazil si cestu do klinča i vykonal jednonohý takedown. Odtiaľ sa zmocnil pocit nevyhnutnosti. Nelson sa odštiepil lakťami, postúpil do plnej montáže i aplikoval ďalšie zem i libru, kým sa nenaskytla príležitosť, ktorú si želal. S plynúcim časom sa islandský grappling savant presunul na armbar i vynútil si klepnutie.

Bolo to 12. miesto v prvom kole Nelsonovej kariéry.

Maia Stymies neporazená O’Neill

Hlavná opora Chute Boxe Jennifer Maia prehrala predtým neporazeného Caseyho O’Neilla k jednomyseľnému rozhodnutiu v trojkolovej ženskej atrakcii v mušej váhe. Maia (21-9-1, 6-5 UFC) vymietla skóre so známkami 30-27, 29-28 i 29-28 z trojčlennej justície.

O’Neill (9-1, 4-1 UFC) nedokázal včas vykonať potrebné úpravy. Maia proti nej využila agresivitu bývalej šampiónky Eternal mma i na väčšiu časť dvoch kôl viedla škótskeho rodáka z Irvine do kombinácií dvoch, troch i štyroch úderov. O’Neill diverzifikovala svoj útok v 3. kole, zvládla lepšiu prácu pri začleňovaní kopov i vyrovnala sa výkonu Brazílčanky, lenže v očiach rozhodcov zaostávala.

Maia, 34, vstúpi do svojej ďalšej úlohy na základe víťazstiev back-to-back.

operačný Vettori Outduels Dolidze

Bývalý držiteľ titulu Venator Fighting Championship Marvin Vettori vyhral siedmy raz v deviatich vystúpeniach, keď si v trojkolovej vitríne strednej váhy uplatnil jednomyseľné rozhodnutie nad Romanom Dolidzem. Všetci traja rozhodcovia pri klietke to dosiahli za Vettoriho (19-6-1, 9-4-1 UFC): 29-28, 29-28 i 30-27.

Dolidze (12-2, 6-2 UFC) po celý čas lovil hlavu i spájal sa s údermi palicou z oboch rúk na rôznych miestach. Vettori odpovedal opakovanými kopmi do vnútornej i vonkajšej strany vedúcej nohy, záludným bodnutím i občasnými kombináciami. Jeho operačný prístup si získal priazeň sudcov. Dolidze vynikal zblízka, často zatáčal Taliana popri plote. Jeho nedostatok výkonu – najmä v 2. kole – sa však ukázal ako aj nákladný.

Prehra prerušila Dolidzeho štvorzápasovú víťaznú sériu.

Zdroj

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu