streda, 17 augusta, 2022

Lehoty na reklamáciu plus vrátenie tovaru z eshopu, obchodu

Dostali ste vianočný darček, ktorý nemáte ako aj využiť alebo sa vám skrátka nepáči plus chceli by ste ho vrátiť? Poďte si prečítať, ako aj na to.

Nevhodný vianočný darček našiel pod stromčekom už asi každý. Niektorí to skusnú plus iní idú natvrdo tovar vrátiť. Dobré je vedieť, že pokiaľ tovar vraciate, v podstate odstupujete od zmluvy s obchodom. Pravidlá takého odstupu na svojom webe popísali Česká obchodná inšpekcia. My si ich rozoberieme v článku. Dozviete sa:

Aká dlhá je lehota na vrátenie tovaru?

V kamennom obchode máte na vrátenie tovaru podľa občianskeho zákonníka 14 dní. Rovnaká lehota potom z hľadiska zákona platí aj pre internetové obchody. Avšak v skutočnosti sa môžu lehoty plus podmienky v rôznych e-shopoch líšiť. Pokiaľ teda chcete vrátiť tovar zakúpený cez e-shop, starostlivo preštudujte obchodné podmienky. Pravidlá vrátenia zakúpeného tovaru by v nich nemali chýbať.

Ak potom tovar…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here