štvrtok, 30 marca, 2023

Leclerc predpovedá, že stred poľa „DRS train“ sťaží zotavenie sa z 12. • RaceFans

Charles Leclerc neočakáva, že bude ľahké postúpiť z 12. miesta na štartovom rošte Veľkej ceny Saudskej Arábie, pretože je stred poľa kompaktný.

Jazdec Ferrara sa kvalifikoval ako aj druhý do nedeľňajších pretekov na okruhu Jeddah Corniche Circuit, ale po odpykaní trestu za použitie svojej tretej riadiacej elektroniky v sezóne bude štartovať o desať miest nižšie v poradí.

Napriek tomu, že zajazdil najbližšie k času víťaza pole position Sergio Perez v Red Bulle, Leclerc hovorí, že neočakáva, že bude pre neho jednoduché zvýšiť poradie.

„Neviem, aké ľahké bude predbiehanie na tejto trati, pretože stred poľa sa zdá existovať z hľadiska rýchlosti pretekov extrémne blízko,“ povedal. „ako aj aj ak máte vlak DRS, potom to nadmerne sťažuje veci.

Ale dám zo seba to najlepšie ako aj aj pokúsim sa čo najrýchlejšie vrátiť na čelo ako aj aj uvidíme, čo sa stane.

Napriek tomu, že sa dostal na desatinu ako aj aj pol od Perezovho Red Bullu, ktorý vyhral pole position, Leclerc verí, že Ferrari má pred sebou ešte mnoho práce, aby mohlo existovať pre majstrov sveta dôveryhodnou výzvou.

„V kole som naozaj, naozaj šťastný – bolo to naozaj na hranici možností,“ povedal. „Na druhej strane mám pocit, že Red Bulls sú dosť vpredu.“ ako aj aj to je náš cieľ – poraziť ich. Čaká nás teda ešte mnoho práce.

„Potom si myslím, že je to o niečo lepšie, ako aj sme očakávali v tejto kvalifikácii.“ Očakávali sme, že budeme o niečo ďalej, ale stále je pred nami mnoho práce.“

Aj keď pripúšťa, že pretekárske tempo Ferrari je v Jeddahu silnejšie ako aj v úvodnom kole v Bahrajne, Leclerc povedal, že pre tím bol ťažký víkend pokúsiť sa získať výkon z SF-23.

„Aby som bol úprimný, ak ma požiadate, aby som určil jednu vec, je to nadmerne ťažké,“ povedal. „Len sme boli dosť pomalí. Len celková priľnavosť, aby som bol úprimný.

„Myslím si, že naše pretekárske tempo je tento víkend silnejšie, takže je to dobrá vec.“

Staňte sa podporovateľom RaceFans

RaceFans beží vďaka…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu