pondelok, 25 septembra, 2023

Leca:Zimková bola najvýznamnejšia predstaviteľka divadla jedného herca

Bratislava 31. mája (TASR) – Milečko naša drahá, budete nám preveľmi chýbať. Aj týmito slovami reagujú spolupracovníci aj priatelia na správu o úmrtí herečky aj spisovateľky Milky Zimkovej, ktorá v utorok 30. mája prehrala boj s ťažkou chorobou. V pamäti divákov nezostane len ako aj autorka predlohy, spoluscenáristka aj hlavná predstaviteľka Johanky Ovšenej vo filme Pásla kone na betóne či voľnom pokračovaní …kone na betóne.

„Priekopníčka v oblasti monodrámy, bola na Slovensku prvá, čo sa venovala divadlu jedného herca. Sama so všetkými…tak si vravela, taký názov nesie jedna z jej kníh, tak sa nazýva aj televízny dokument o nej,“ pripomína Andrej Antonio Leca z umeleckej agentúry aj produkčnej spoločnosti, s ktorou Zimková spolupracovala vyše 15 rokov. „Zastupovali sme jej Divadlo jedného herca, boli sme značne dobrí priatelia. Dosť aktivít sme mali rozplánovaných, dokonca jej ďalší film, ku ktorému napísala scenár,“

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu